Jak skutecznie wyczyścić kanapę? Rozpuścić to w wodzie i przykryj! Genialny trik z TikToka

Kanapa to miejsce, które całkiem często jest narażone na zabrudzenia. Poranna kawa czy wieczorna lampka wina przy serialu może spowodować nieestetyczną plamę na tkaninie. Jak szybko wywabić plamę? Jak wyczyścić kanapę? Poznaj trik z TikToka!

Kanapa to miejsce, na którym przyjmujemy gości, więc warto zadbać o to, aby była ona czysta. Niestety, ale czyszczenie sof, kanap, foteli to często żmudna czynność, a starania równie często nie przynoszą oczekiwanych efektów. Zabrudzenia na kanapie to zmora wielu z nas, dlatego warto poznać sposób na wyczyszczenie kanapy. Ten trik z tiktoka może pomóc w walce z plamą!

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Genialny trik z TikToka. Sposób na plamy na kanapie

Jedna z użytkowniczek TikToka, a dokładnie slajtannahyla na swoim kanale opublikowała ciekawy trik na pozbycie się plam z kanapy. Wystarczy, że do garnka nalejesz odrobinę wody i dodasz do niej tabletkę do zmywarki! Kiedy tabletka się rozpuści, wystarczy namoczyć w roztworze ściereczkę z mikrofibry, nałożyć ją na pokrywkę od garnka, a następnie zacząć szorować plamę na tkaninie. Efekt jest naprawdę zdumiewający. Zachęcamy do sprawdzenia filmiku poniżej.

Jak wyczyścić kanapę na sucho? Użyj tego produktu

Zdarza się, że na kanapie obecne jest małe zabrudzenia, które na szybko należy wyczyścić. W takiej sytuacji idealnie nada się niezastąpiona królowa domowych sposobów, czyli soda oczyszczona! Na początek kanapę dokładnie odkurz, a później w miejsce plamy nasyp odrobinę sody oczyszczonej. Kolejny krok to delikatne szorowanie miękką szczotką powierzchni kanapy. Po chwili szorowania pozostaw całość na około godzinę i odkurz ponownie.

Domowy środek czyszczący do kanap. Wykonasz go raz-dwa

Kanapa może ubrudzić się w każdym momencie, dlatego warto mieć w domu środek, który ekspresowo usunie zabrudzenia. Domowy środek do czyszczenia kanap możesz łatwo przygotować, a potrzebne będą ci jedynie soda oczyszczona, cytryna i woda. Do 1 litra ciepłej wody dodaj dwie łyżki sody oraz sok z połowy cytryny, wymieszaj. Takim środkiem wystarczy spryskać plamę i szorować delikatnie gąbką.

Więcej o: