Telefon rozładował się na mrozie, a ty musisz zadzwonić? Ten trik na chwile przywróci baterię

Co zrobić, kiedy telefon rozładuje się na mrozie, a my nie mamy ładowarki? Istnieje jeden prosty trik, który pozwoli na chwile uruchomić komórkę i wykonać szybki telefon. Podpowiadamy, co należy zrobić, gdy przez panujące warunki atmosferyczne nagle rozładuje się nam telefon.

Zimą bateria w telefonie potrafi rozładować się w zawrotnym tempie. Już po kilkuminutowym spacerze, może okazać się, że nie będziemy mieli możliwości skontaktowania się z bliskimi. Na szczęście ten prosty trik pozwoli ci na chwile odzyskać część energii.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zadbany telefon w nietypowej roli, czyli sprytne myki ze smartfonem

Rozładowana bateria w telefonie. Jak naładować komórkę bez ładowarki? 

Niskie temperatury na zewnątrz sprawiają, że nasze telefony szybko tracą baterię. Jeśli zauważysz, że w twoim telefonie bateria właśnie padła, a ty nie masz przy sobie ładowarki, ani powerbanku, a musisz wykonać ważny telefon, to ta sztuczka ci pomoże. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze może zadziałać. Jest to zależne od modelu telefonu oraz tego, czy istnieje możliwość wyciągnięcia baterii z urządzenia. Jeśli nie to szanse, że zadziała, są niestety nikłe. 

Jak przywrócić baterię w telefonie. Wypróbuj ten prosty trik 

Kiedy przez niską temperaturę rozładuje się nam telefon, powinniśmy schronić się ciepłym pomieszczeniu i wyciągnąć urządzenie. Wyjmujemy z telefonu baterie i zaczynamy pocierać ją o spodnie, bluzę lub sweter. Dzięki mechanicznemu ogrzaniu baterii może na chwile odzyskać energię, abyśmy szybko mogli wykonać telefon. Ten trik jest szczególnie przydatny, kiedy musisz wykonać telefon na numer alarmowy. Ten trik zadziała tylko, jeśli znajdziemy się w ciepłym pomieszczeniu, będąc na zewnątrz, nie uda nam się wystarczająco ogrzać baterii

Jak uniknąć rozkładowej baterii w telefonie? O tym warto pamiętać!

Kiedy wychodzisz z domu w mroźny dzień, schowaj telefon w ciepłym miejscu. Na przykład do wewnętrznej kieszeni kurtki. Spróbuj także ograniczyć używanie smartfona na zewnątrz. Jeśli mimo to twój telefon szybko traci baterię, warto zastanowić się nad zakupem powerbanku, który bez problemu otrzymasz w wielu sklepach m.in. z elektroniką. 

Więcej o: