Wydaj 2 zł i wlej to do nory. Ten sposób na kreta jest niezawodny i działa błyskawicznie

Kret to nieproszony gość, który wyrządza duże szkody w ogrodzie. Jak pozbyć się kreta z ogrodu? Przedstawiamy kilka humanitarnych metod, które przegonią kreta, ale nie zrobią mu krzywdy. Twoje rośliny znów będą bezpieczne.

Kret jest prawdziwą zmorą ogrodników. Jego tunele mają nawet kilkaset metrów długości, dlatego kopce mogą pojawić się w całym ogrodzie. Jego głównym pożywieniem są owady i robaki i choć nie je roślin, potrafi wyrządzić wielkie szkody w trakcie kopania. W sklepie można znaleźć różne trutki na szczury, ale zanim zdecydujesz się na tak drastyczny krok, warto rozważyć bardziej humanitarne sposoby na pozbycie się kreta.

Zobacz wideo Wprowadź wiosnę do swojego domu. Hiacyntowy ogródek pięknie ozdobi każde wnętrze

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Skuteczny sposób na kreta? Zasadź w ogrodzie te rośliny

Kret jest prawie pozbawiony wzroku, ale pozostałe zmysły są u niego bardzo czułe. Ma wrażliwy węch, dlatego warto zastosować zapachowe odstraszacze. Zasadź w swoim ogrodzie rośliny, których kret nie znosi. Są to:

  • aksamitki
  • czarny bez
  • bazylia
  • czosnek
  • komosa

Domowy odstraszacz na kreta. Sięgnij po produkt z kuchni

Jeśli nie interesuje cię uprawa wymienionych roślin, możesz zastosować produkt, który pewnie masz już w swojej kuchni. Ocet skutecznie podrażni węch kreta i odstraszy go od twojego ogrodu. Wymieszaj ocet z wodą i wlej do otworu kretowiska. Jeśli akurat nie masz w domu octu, możesz zrobić wywar z czosnku. Drażniące zapachy sprawiają, że kret nie wróci już do tuneli na twoim terenie.

Naturalne środki na kreta w ogrodzie. Wrzuć tę kulkę do nory

Jeżeli masz w domu kota lub psa, to nie musisz wydawać pieniędzy na żadne środki na kreta. Bynajmniej nie chodzi tu o straszenie zwierzęcia większym przeciwnikiem. Krety nie znoszą zapachu innych zwierząt. Wystarczy, że porządnie wyczeszesz swojego pupila, a z sierści zrobisz kulkę i wrzucisz ją do otworu kreciego kopca. Pozbędziesz się tego szkodnika błyskawicznie.

Więcej o: