Do kiedy jest ważny Bon Turystyczny? Czas się kończy! Spóźnialscy stracą kilkaset złotych

Polski Bon Turystyczny to świadczenie, które ma na celu wsparcie polskich przedsiębiorstwa turystycznych szczególnie dotkniętych przez pandemię. Zrealizować go można na wiele sposobów. Do kiedy Bon Turystyczny 2023 jest aktualny? Kto i jak może z niego skorzystać? Wyjaśniamy.

Z Polskiego Bonu Turystycznego skorzystały już miliony osób, ale są też i osoby, które go nie zrealizowały. Wciąż mają one na to czas, jednak jest go coraz mniej. Wiele województw jest jeszcze przed feriami zimowymi, więc może to być dobra okazja, aby wykorzystać przysługujące nam świadczenie. Możliwości jest bowiem wiele.

Zobacz wideo Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Do kiedy Bon Turystyczny 2023? Termin został wydłużony

Program Polski Bon Turystyczny został uruchomiony pod koniec lipca 2020. Pod koniec września 2022 rząd poinformował natomiast o przedłużeniu ważności Bonu Turystycznego. Zgodnie z nowym terminem Bon Turystyczny jest ważny do końca marca 2023. Decyzja ta wynika z pozytywnej oceny programu zarówno przez beneficjentów, jak i przedsiębiorców.

Bon Turystyczny. Dla kogo jest świadczenie?

Jak dowiadujemy się na oficjalnej stronie programu, Polski Bon Turystyczny skierowany jest do osób, które posiadają co najmniej jedno dziecko do 18 roku życia. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Na dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje kwota wyższa: 1000 zł. Co ważne, na przyznanie bonu nie wpływają dochody rodziny, a skorzystać z niego mogą także dzieci rodziców pracujących za granicą.

Polski Bon Turystyczny. Jak wykorzystać świadczenie?

Aby wygenerować bon, należy zarejestrować się na PUE ZUS. Bon ma postać unikalnego, 16-cyfrowego numeru, który otrzymamy za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany numer telefonu lub adres poczty elektronicznej. Numer ten należy okazać podczas rezerwacji lub najpóźniej przy zakwaterowaniu. Bon turystyczny może być wykorzystany na terenie całego kraju, a poza usługami hotelarskimi, może on być przeznaczony też na imprezy turystyczne (wycieczki, obozy czy kolonie dla dzieci). Uwzględnione tu są imprezy realizowane przez organizatora turystyki lub organizację pożytku publicznego.

Więcej o: