Trik na zaparowane okna w domu. Ten domowy pochłaniacz wilgoci błyskawicznie rozwiąże problem

Chcesz się dowiedzieć, jak zrobić domowy pochłaniacz wilgoci? To bardzo proste i tanie! Wszystkie potrzebne rzeczy najprawdopodobniej masz już w domu. Możesz wykorzystać jeden z trzech produktów, które stanowią świetny sposób na wilgoć. Podpowiadamy, jak szybko rozwiązać problem i zaoszczędzić.

Domowy pochłaniacz wilgoci to świetny sposób na zniwelowanie występowania pleśni czy grzyba w domu. Wilgoć w domach i mieszkaniach występuje dość często np. skraplająca się woda na oknach czy na lustrach w łazience, jednak można to zmniejszyć. Jak zrobić domowy pochłaniacz wilgoci? Jak działa pochłaniacz wilgoci? 

Zobacz wideo Jak wyczyścić kran i usunąć osad z kamienia? Podpowiadamy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowy pochłaniacz wilgoci. Wybierz odpowiedni sposób dla siebie

Domowe sposoby na usunięcie wilgoci w domu są czymś, co można zrobić za grosze i czymś, co faktycznie często przynosi efekty. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji na domowy pochłaniacz wilgoci:

  • Kwiaty: jeśli nie masz kwiatów w domu, warto pomyśleć nad ich zakupem. To właśnie niektóre rośliny są idealnymi pochłaniaczami wilgoci np. róża jerychońska czy skrzydłokwiat.
  • Kreda: świetnie wchłania wilgoć, dlatego warto położyć ją w miejscu, które wymaga pochłonięcia wilgoci.
  • Soda oczyszczona: sodę wsyp do miseczki i owiń ją gazą, a następnie postaw tam, gdzie odczuwasz lub widzisz wilgoć w mieszkaniu.

Banalny osuszacz powietrza? Wykorzystaj ten woreczek, jako pochłaniacz wilgoci

Kupując nowe buty w sklepie, często w kartonie można spotkać mały woreczek z kuleczkami. Oczywiście jest to żel krzemionkowy, który świetnie pochłania wilgoć. Właśnie dlatego warto wykorzystać go do domowego pochłaniacza wilgoci. Żel możesz zostawić w oryginalnej saszetce lub przesypać do woreczka z materiału i położyć w miejscu, gdzie występuje wilgoć.

Jakie są przyczyny wilgoci w domu? Na to koniecznie uważaj

Wilgoć w domu to częste zjawisko, na które warto zwrócić uwagę. Stare budynki są zazwyczaj źle wentylowane lub nieodpowiednio ocieplone co powoduje powstawanie wilgoci. Wilgoć pojawia się również tam, gdzie okna są nieszczelne. Warto również pamiętać, aby każde pomieszczenie wietrzyć przynajmniej dwa razy w ciągu dnia. To pomoże w walce z wilgocią. 

Więcej o: