Jak skutecznie pozbyć się myszy z domu? Rozłóż te przyprawy, a przepędzą nie tylko gryzonie!

Myszy coraz częściej szukają schronienia w naszych domach, spiżarniach, czy garażach. Niestety są one dużym zagrożeniem dla ludzkiego zdrowia i zebranych przez nich zapasów. Jak szybko wypłoszyć gryzonie? Na szczęście istnieją sprawdzone i humanitarne sposoby! Działają lepiej niż łapka na myszy.

Myszy w domach szukają nie tylko schronienia przed panującym na zewnątrz chłodem, lecz także pożywienia. Dobierając się do twoich zapasów, zostawiają swoje odchody i wszelki zabrudzenia, które mogą być zagrożeniem dla ludzkiego zdrowia. Masz problem z gryzoniami i zastanawiasz się, jak z nimi walczyć? Istnieją proste metody, dzięki, którym niechciane szkodniki natychmiast uciekną i poszukają nowego miejsca do życia. 

Zobacz wideo Jak udrażniać rury? Domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się myszy z domu? Tych zapachów gryzonie nie znoszą

Sposobów na pozbycie się tych szkodników z domu jest naprawdę wiele. Na szczęście nie musisz już kupować drogich specjalistycznych sprzętów, umożliwiających wyłapanie myszy. Jest znacznie prostsza i tańsza metoda na humanitarne usunięcie ich z własnej przestrzeni. Wystarczy kupić lub zasadzić we własnym ogrodzie jedną z tych roślin

  • wrotycz - ten zapach jest przez nie wyjątkowo nielubiany, 
  • oleander,
  • lawenda,
  • mięta,
  • dziki rumianek.

Rośliny należy umieścić w miejscach, w których bytują gryzonie. Warto również zabezpieczyć nimi wszelkie szczeliny, przez które myszy mogą dostawać się do wnętrza domu, spiżarni, czy garażu. Jeżeli masz problem ze szkodnikami w swoim ogrodzie, wystarczy zasadzić w nim wspomniane zioła, a problem natychmiast zniknie. 

Sięgnij po odstraszacz na myszy. Te dźwięki natychmiast wypłoszą myszy

Jeśli nie chcesz mieć dodatkowych zapachów w domu, warto użyć odstraszacza ultradźwiękowego, który emituje odgłosy niesłyszalne dla człowieka, a wyjątkowo irytujące dla gryzoni. Tego typu odstraszacze dostępne są w niemalże każdym sklepie budowlanym. Taki sprzęt należy ustawić w pomieszczaniu, w którym znajdują się myszy. Warto jednak pamiętać, że ultradźwięki nie przenikają przez ściany. Dzięki tej metodzie szkodniki szybko poszukają sobie nowego miejsca do żerowania. 

Humanitarny sposób na myszy. Naturalny odstraszacz na gryzonie

W walce z nieproszonymi gośćmi potrzebny ci będzie zaledwie jeden produkt z kuchni, a mianowicie... ocet jabłkowy! Wystarczy, że namoczysz nim wacik i położysz w miejscach, gdzie myszy mogą żerować, lub dostawać się do wnętrza budynku. Ponadto możesz zrobić również domowy sprawy na gryzonie. Wystarczy, że wlejesz ocet do butelki z atomizerem i spryskasz wspomniane wcześniej obszary. Intensywny zapach natychmiast wypłoszy szkodniki, które więcej nie będą zanieczyszczać twojej żywności

Więcej o: