Jak skutecznie pozbyć się myszy z domu? Rozłóż te przyprawy, a przepędzą nie tylko gryzonie!

Myszy coraz częściej szukają schronienia w naszych domach, spiżarniach, czy garażach. Niestety są one dużym zagrożeniem dla ludzkiego zdrowia i zebranych przez nich zapasów. Jak szybko wypłoszyć gryzonie? Na szczęście istnieją sprawdzone i humanitarne sposoby! Działają lepiej niż łapka na myszy.

Myszy w domach szukają nie tylko schronienia przed panującym na zewnątrz chłodem, lecz także pożywienia. Dobierając się do twoich zapasów, zostawiają swoje odchody i wszelki zabrudzenia, które mogą być zagrożeniem dla ludzkiego zdrowia. Masz problem z gryzoniami i zastanawiasz się, jak z nimi walczyć? Istnieją proste metody, dzięki, którym niechciane szkodniki natychmiast uciekną i poszukają nowego miejsca do życia. 

Zobacz wideo Jak udrażniać rury? Domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się myszy z domu? Tych zapachów gryzonie nie znoszą

Sposobów na pozbycie się tych szkodników z domu jest naprawdę wiele. Na szczęście nie musisz już kupować drogich specjalistycznych sprzętów, umożliwiających wyłapanie myszy. Jest znacznie prostsza i tańsza metoda na humanitarne usunięcie ich z własnej przestrzeni. Wystarczy kupić lub zasadzić we własnym ogrodzie jedną z tych roślin

  • wrotycz - ten zapach jest przez nie wyjątkowo nielubiany, 
  • oleander,
  • lawenda,
  • mięta,
  • dziki rumianek.

Rośliny należy umieścić w miejscach, w których bytują gryzonie. Warto również zabezpieczyć nimi wszelkie szczeliny, przez które myszy mogą dostawać się do wnętrza domu, spiżarni, czy garażu. Jeżeli masz problem ze szkodnikami w swoim ogrodzie, wystarczy zasadzić w nim wspomniane zioła, a problem natychmiast zniknie. 

Te zwierzęta pasują do znaków zodiaku!Jakie zwierzę pasuje do twojego znaku zodiaku? Masz z nim wiele wspólnych cech

Sięgnij po odstraszacz na myszy. Te dźwięki natychmiast wypłoszą myszy

Jeśli nie chcesz mieć dodatkowych zapachów w domu, warto użyć odstraszacza ultradźwiękowego, który emituje odgłosy niesłyszalne dla człowieka, a wyjątkowo irytujące dla gryzoni. Tego typu odstraszacze dostępne są w niemalże każdym sklepie budowlanym. Taki sprzęt należy ustawić w pomieszczaniu, w którym znajdują się myszy. Warto jednak pamiętać, że ultradźwięki nie przenikają przez ściany. Dzięki tej metodzie szkodniki szybko poszukają sobie nowego miejsca do żerowania. 

Budleja przyciąga motyleZapamiętaj te zasady, a budleja Dawida będzie rosła jeszcze piękniejsza

Humanitarny sposób na myszy. Naturalny odstraszacz na gryzonie

W walce z nieproszonymi gośćmi potrzebny ci będzie zaledwie jeden produkt z kuchni, a mianowicie... ocet jabłkowy! Wystarczy, że namoczysz nim wacik i położysz w miejscach, gdzie myszy mogą żerować, lub dostawać się do wnętrza budynku. Ponadto możesz zrobić również domowy sprawy na gryzonie. Wystarczy, że wlejesz ocet do butelki z atomizerem i spryskasz wspomniane wcześniej obszary. Intensywny zapach natychmiast wypłoszy szkodniki, które więcej nie będą zanieczyszczać twojej żywności

Więcej o: