Idealny porządek w szafie jest możliwy! Wypróbuj trik z kartonem, który zachwycił internet

Już zaraz zawita wiosna, wiec będzie to kolejny raz, kiedy wielu z nas zdecyduje się na porządki w szafie. Puchowe kurtki schowamy na górne półki, a bluzki i koszulki zaczną nam znowu towarzyszyć. Jak utrzymać idealny porządek w szafie? Ten trik ci pomoże

Sprzątnie w szafie, nie należy do ulubionych czynności większości z nas. Przemyślany system przechowywania ubrań może pomóc w utrzymaniu czystości w garderobie. Jednak dużym problem jest często fakt pogniecionych ubrań — jak się z tym uporać? Poznaj ten trik!

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak składać koszulki? Użyj kartonu

Składanie koszulek w szafie to czynność, która pochłania sporo czasu i nie należy do najprzyjemniejszych. Jak więc szybko i skutecznie składać koszulki? Mamy na to świetny sposób, który sprawi, że koszulki będą złożone niczym te na półkach sklepowych oraz dzięki temu unikniesz zagnieceń na odzieży. Wystarczy, że użyjesz kartonu! Karton należy wymierzyć na wielkość koszulek i wyciąć 4 części, które następnie należy skleić taśmą. Tak powstały mechanizm pozwoli składać koszulki w jedynie trzech ruchach. Sprawdź filmik poniżej i naucz się składać koszulki świetnym sposobem!

 

Jak wyprasować koszulkę bez żelazka? Domowe sposoby mogą cię zaskoczyć

Czasami może się zdarzyć, że nie mamy żelazka w domu, bo się popsuło, a mimo to na już potrzebna jest wyprasowana koszulka na spotkanie z szefem. Co zrobić w takiej sytuacji? Na pewno nie warto panikować, a podejść do sprawy spokojnie i skorzystać z domowych sposobów na prasowanie bez żelazka, a oto one:

  1. Prosownica: w kryzysowej sytuacji, gdy nie masz żelazka, możesz spróbować wyprasować koszulkę prostownicą. Pamiętaj jednak, aby nie rozgrzewać jej do maksymalnej temperatury.
  2. Suszarka do włosów: ciepłe powietrze z suszarki może odrobinę wyprostować tkaninę. Wystarczy, że koszulkę powiesisz na wieszaku i potraktujesz ją ciepłym powietrzem.
  3. Woda: koszulkę spryskaj wodą i wygładź delikatnie dłonią.
Więcej o: