Wlej kilka kropel, a muszki owocówki szybko odlecą! Genialna pułapka o każdej porze roku

Jak zwalczyć muszki owocówki? Domowe sposoby mogą szybko je przegonić. Są tanie, nie zawodzą zarówno latem, jak i zimą i znacznie ułatwią pozbycie się muszek owocówek z domu, czy werandy. Wystarczy pomieszać ze sobą kilka kropel.

Muszki owocówki to owady, które często można spotkać w kuchni lub w miejscach, w których przechowujemy jedzenie i owoce. Co prawda muszki te żyją dość krótko, jednak podczas swojego krótkiego życia potrafią zirytować mnóstwo osób, jak i zaszkodzić pokarmom w domu. Jak pozbyć się muszek owocówek? Co stosować na muszki owocówki?

Zobacz wideo Jak wyczyścić kran i usunąć osad z kamienia? Podpowiadamy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowy sposób na muszki owocówki. Wlej to do miseczki

Jeśli chcesz szybko pozbyć się muszek z mieszkania, wypróbuj sposób, który usunie owady lada moment. Do małej miseczki wlej odrobinę octu i dodaj kilka kropel płynu do naczyń. Muszki zostaną zwabione mocnym zapachem octu, a płyn do naczyń zmniejszy napięcie powierzchniowe octu. Drugim sposobem z wykorzystaniem octu jest wlanie go do szklanki, a następnie przykrycie jej folią i zabezpieczenie gumką. W folii zrób małe dziurki, przez które muszki wlecą do szklanki z octem.

Domowa pułapka na muszki owocówki, którą wykonasz w kilka chwil

Do zrobienia domowej pułapki na muszki owocówki potrzebne będą ci tylko 3 rzeczy, a dokładnie miska, pokrojone owoce, folia spożywcza. Owoce włóż do miski i przykryj folią, w której zrób małe dziurki np. widelcem. Tym sposobem muszki wlecą do środka zwabione zapachem owoców, jednak nie uda im się już wylecieć.

Co na muszki owocówki? O tym nie zapominaj

Muszki owocówki nie pojawiają się w domach bez powodu. Przyczyną pojawienia się muszek głównie w kuchni jestm.in. nieodpowiedni przechowywanie żywności. Najlepiej, gdy jedzenie przetrzymywane jest w lodówce lub w szczelnie zamkniętych pudełkach. Kosz na śmieci również wabi muszki, dlatego warto pamiętać o regularnym wynoszeniu śmieci. Nie zostawiaj w zlewie brudnych naczyń czy resztek jedzenia, gdyż to idealne miejsce dla muszek.

Więcej o: