Zamiast je wyrzucać, włóż do doniczki. Dracena błyskawicznie wypuści bujne i zielone liście

Dracena jest bardzo lubianą rośliną doniczkową, ze względu na swój egzotyczny wygląd. Aby zawsze bujnie rosła należy stosować się do kilku istotnych zasad. Uprawa draceny wcale nie musi przysparzać trudności. Kluczowy jest domowy nawóz, który wykonasz samodzielnie!

Dracena to łatwa w pielęgnacji roślina, którą poleca się nawet początkującym ogrodnikom. Aby zawsze pięknie się prezentowała, należy pamiętać o kilku prostych i sprawdzonych metodach. Jedną z nich jest wykorzystanie samodzielnie zrobionego, naturalnego nawozu z produktu, który masz w domu.

Zobacz wideo Hodujesz w domu monsterę? Sprawdź, czy odpowiednio o nią dbasz

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak dbać o dracenę? Najważniejsze jest prawidłowe oświetlenie i temperatura

Dracena najlepiej radzi sobie w miejscach o rozproszonym świetle, dlatego najlepiej postawić ją na blatach w pewnej odległości od okna. Wystawienie rośliny na bezpośrednie słońce może spowodować poparzenie liści. Warto wziąć pod uwagę, że zbyt duże zacienienie również nie będzie sprzyjało wzrastaniu kwiatów. Jeśli chodzi o temperaturę, dracena doskonale radzi sobie w warunkach pokojowych. Jedynie zimą powinniśmy zapewnić jej nieco niższą, oscylującą w okolicy 18 stopni Celsjusza.

Jak podlewać dracenę? Sprawdź, bo najprawdopodobniej robisz to zbyt rzadko

Dracena bardzo lubi podlewanie i powinniśmy uskuteczniać je co najmniej raz w tygodniu. Zimą wystarczy raz na półtora. Istotne jest, by nie doprowadzić do wysuszenia gleby, ale również kontrolować ilość wody w podstawce. Jeśli jest jej zbyt dużo, nadmiar powinniśmy wylać, by nie dopuścić do przegnicia korzeni. Możemy także spróbować zraszania liści, które na pewno pozytywnie wpłynie na jej rozrost.

Jak pielęgnować dracenę? Wystarczy ten domowy produkt, by rosła jak szalona

Jeśli chcesz osiągnąć spektakularny efekt, podczas pielęgnacji swojej draceny, wypróbuj sprawdzony domowy nawóz, który sprawi, że będzie wyjątkowo bujnie rosła. Ten produkt najprawdopodobniej masz w swoim domu. Wystarczy, że w litrze wody rozpuścisz łyżeczkę fusów po kawie i podlejesz dracenę naturalnym nawozem. Fusy dostarczą roślinie odpowiedniej ilości substancji odżywczych. Najlepsze efekty osiągniesz, stosując nawóz raz w miesiącu.

Więcej o: