Wymieszaj jedną łyżkę z wodą i podlej skrzydłokwiat. Nowe liście pojawią się błyskawicznie!

Skrzydłokwiat gości w wielu domach ze względu na swój elegancki wygląd. To naturalny nawilżacz powietrza! Choć nie należy on do zbyt wymagających w pielęgnacji roślin, to niekiedy uparcie nie chce zakwitnąć. Jak pielęgnować skrzydłokwiat? Poznaj banalny trik, dzięki któremu będzie rósł jak nigdy!

Ta wyjątkowa roślina o białych kwiatach nie tylko wspaniale się prezentuje, ale ma także pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Poza urokiem posiada także zdolność do nawilżania powietrza, dlatego warto wiedzieć, jak o nią dbać, aby mogła spełniać swoje zadanie w domu. Właściwa pielęgnacja skrzydłokwiatu to klucz do sukcesu!

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego skrzydłokwiat nie kwitnie? Unikaj tych błędów

Skrzydłokwiat nie należy do trudnych w uprawie roślin, jednak wymaga przestrzegania kilku prostych zasad. W pomieszczeniu, w którym kwiat się znajduje, powinno być maksymalnie 20 stopni Celsjusza, a dostęp do światła musi być ograniczony. Mocno nasłonecznione parapety nie będą dobrym wyborem, gdyż jego liście mogą ulegać poparzeniom, przez co najpierw staną się bladozielone, a następnie całkowicie żółte. Podlewanie rośliny powinno być w miarę możliwości regularne, zimą należy robić to raz w tygodniu, natomiast latem dwa razy. 

Domowy nawóz do roślin. Wsyp fusy od kawy do wody, a potem do doniczki

Nawożenie roślin to dla wielu wyjątkowo trudny temat. Aby nieco ułatwić sobie sprawę, wystarczy zacząć odżywiać roślinę domowymi sposobami, które sprawią, że natychmiast obrodzi w nowe kwiaty! Genialnym produktem codziennego użytku, który dostarczy skrzydłokwiatowi niezbędnych składników, takich jak magnez czy potas, są fusy od kawy! Wystarczy, że wsypiesz je do szklanki z wodą, a potem wlejesz do doniczki. Pierwsze efekty zobaczysz szybciej, niż myślisz.

Domowy sposób na nawożenie skrzydłokwiatu. Banalnie prosty trik

Kolejnym domowym sposobem na nawóz dla skrzydłokwiatu może być woda, która pozostała po gotowaniu ziemniaków lub innych warzyw. Należy jednak pamiętać, że do podlewania roślin nada się jedynie woda, w której nie została rozpuszczona sól, gdyż może ona je uszkadzać! Woda po gotowanych warzywach jest świetnym nawozem, ponieważ zawiera dużo składników mineralnych, skrobię, fosfor oraz potas. Wystarczy zaczekać, aż woda ostygnie i podlać nią skrzydłokwiat, a ten natychmiast ci podziękuje!

Więcej o: