Zabiła "drugą siebie" zadając jej ponad 50 ciosów nożem. Ofiarę wytypowała na Instagramie

Jedno z najbardziej szokujących morderstw ubiegłego roku. Niemka pochodząca z Iraku, Shahraban K., została wraz ze znajomym oskarżona o zamordowanie bardzo podobnej do niej kobiety. Morderstwo było z premedytacją, zadali ofierze ponad 50 ciosów nożem. Znaleźli ją za pomocą Instagrama.

Sprawa rozpoczęła się dnia 16 sierpnia 2022 roku, kiedy to rodzice Shahraban K.w poszukiwaniu swojej córki w bawarskim mieście Ingolstadt, znaleźli przed blokiem jej znajomego, Sheqira K. samochód marki Mercedes. Na tylnym siedzeniu leżały zwłoki kobiety. "Blid" pisze, że rodzice byli przekonani, że to ich córka, gdyż ofiara była do niej łudząco podobna. Jednak później nastąpił zwrot akcji rodem z książek kryminalnych. Ofiara okazała się przestępcą.

Zobacz wideo Morderstwo jak u Agathy Christie, tylko w Podkowie Leśnej. Jest zwiastun "W jak morderstwo"

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W poszukiwaniu drugiej siebie. Typowanie ofiary

Ofiarą okazała się 23-letnie Khadidja O. Pochodząca z Eppingen w Badenii-Wirtembergii, kobieta miała algierskie korzenie. Ich podobny wygląd nie był przypadkowy. Prokuratura potwierdziła, że Shahraban K. przed dokonaniem zbrodni kontaktowała się z wieloma kobietami, które przypominały ją wyglądem. Używała w tym celu fałszywych kont na aplikacji Instagram. Motywem sfingowania własnej śmierci, była chęć odcięcia się dziewczyny od rodziny z powodu konfliktów. 

Zabójstwo z zimną krwią. 50 ciosów nożem

Shahraban K. na początku sierpnia skontaktowała się ze swoją ofiarą — Khadidją O. Do spotkania doszło 16 sierpnia 2022 roku, kiedy to zabójczyni z wyrachowaniem zwabiła swoją ofiarę w zasadzkę. Pojechała po nią wraz ze swoim znajomym do Heilbronn. Tego samego dnia para dokonała swojej zbrodni w lesie na trasie pomiędzy Heilbronn do Ingolstadt. Ofierze zadano ponad 50 ciosów nożem, a następnie oskarżeni pojechali dalej do swojego miejsca zamieszkania, gdzie zostawili ciało ofiary w samochodzie, by zrealizować plan upozorowania morderstwa Shahraban K. Prokurator w sprawie podkreśla, pomimo nie znalezienia narzędzia zbrodni, ciężar dowodów jest przytłaczający. Ciało ofiary ma ponad 50 ran kłutych, a jej twarz jest mocno pokaleczona. Oboje usłyszeli zarzut morderstwa z premedytacją i grozi im kara dożywocia.

Więcej o: