Zamiast je wyrzucać, nałóż na oczy. Ten domowy okład pomoże pozbyć się worków pod oczami

Worki i cienie pod oczami pojawiają się nie tylko, kiedy nie prześpimy nocy. To nasz styl życia ma największy wpływ na ich powstawanie. Na szczęście można się ich szybko pozbyć, stosując proste triki oraz wprowadzając zmiany w życiu, by im zapobiec. Oto jak to zrobić domowymi sposobami.

Worki pod oczami i poranna opuchlizna nie są związane wyłącznie z niewyspaniem i wiekiem. Nierzadko młode osoby borykają się z nimi przez niezdrowy tryb życia i pracę przed komputerem. Okazuje się jednak, że można bardzo szybko poradzić sobie z tym problemem, stosując tanie i proste, domowe sposoby.

Zobacz wideo Domowe sposoby na opuchnięte oczy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zlikwidować worki pod oczami? Sprawdź, co powoduje, że masz opuchnięte oczy

Powodów powstawania worków pod oczami jest wiele. Jeśli mamy z nimi do czynienia sporadycznie, może okazać się, że po prostu się nie wyspaliśmy lub piliśmy za mało wody. Z kolei częste występowanie cieni może być skutkiem nieprawidłowej diety, pracy przed monitorem lub sięgania po używki. Nierzadko powodem jest także nadmierny stres. Czasem wystarczy zmienić złe nawyki, by pozbyć się defektu. W tym celu ogranicz spożywanie soli, która przyczynia się do zatrzymywania wody w ciele. Śpij minimum 7 godzin dziennie i często wietrz pomieszczenie, w którym przebywasz. Dostęp tlenu i odpoczynek dobrze wpływają na cerę. Możesz wspomóc się również domowymi sposobami, zmniejszającymi obrzęki.

Okłady na worki pod oczami. Obrzęki zmniejszą popularne zioła

Jednym z najskuteczniejszych sposobów w walce z opuchlizną oczu są domowe okłady z ziół. Najlepsze działanie przypisuje się kwiatom lipy i rumianku. Możesz zaparzyć herbatę ziołową i po przestygnięciu nałożyć na oczy wilgotne waciki lub, jeśli jest w torebkach, odsączyć je i zrobić okład. Po 10 minutach należy je zdjąć i przepłukać skórę chłodną wodą. Taki zabieg możesz powtarzać kilka razy dziennie. W przypadku braku ziół równie dobrze nadadzą się torebki czarnej herbaty, która ma działanie poprawiające krążenie. Możemy trzymać okład około 15 minut, po czym również przemyć twarz.

Jak pozbyć się worków pod oczami? Zimne okłady z domowych produktów

Natychmiastową ulgę mogą przynieść chłodne okłady z ogórka lub ziemniaka. Kompresy tworzymy, krojąc warzywo na cienkie plastry, po czym schładzamy je lekko w lodówce. Okład trzymamy przez kilka minut i powtarzamy w odstępach czasowych. Dzięki niskiej temperaturze pobudzamy do pracy układ limfatyczny, sprzyjając zmniejszeniu obrzęków.

Więcej o: