Nie popełniaj tych błędów podczas mycia włosów! Zrób to, co pokazuje TikTokerka a będą efekty cię zachwycą

Jak dbać o kosmyki, aby były piękne? Warto zacząć od podstaw, czyli od prawidłowego mycia włosów. Zdarza się, że nieświadomie popełniamy błędy, które pogarszają stan naszych pasm. Sprawdź, jak zmniejszyć przetłuszczanie się włosów, dzięki prawidłowemu myciu.

Pielęgnację włosów powinniśmy zacząć od ich prawidłowego mycia. Okazuje się, że podczas tej czynności możemy popełnić błędy, które wpłyną na wygląd oraz zdrowie naszych kosmyków. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pielęgnować włosy zimą? Co zrobić, gdy się elektryzują i nadmiernie przetłuszczają?

 Jak myć włosy, żeby się nie przetłuszczały? TikTokerka dzieli się swoim sposobem 

TikTokerka Amy postanowiła przypomnieć swoim followersom, jak prawidłowo umyć włosy, aby były dokładnie oczyszczone i nawilżone. Dziewczyna na początku moczy włosy pod prysznicem, a następnie sięga po szampon i delikatnie wmasowuje produkt w kosmyki. Po czym spłukuje kosmetyk z włosów, chwile później ponownie myje pasma. Podczas płukania kosmyków należy pozwolić, aby piana przepłynęła przez końcówki włosów.

Kolejnym etapem mycia włosów jest nałożenie odżywki na całą długość włosów. TikTokerka nie nakłada jednak preparatu na skórę głowy. Pozostawia odzywkę na włosach na dwie minuty, a po tym czasie płucze kosmyki wodą. Jeśli masz problem z przetłuszczającymi się włosami, warto wybrać kosmetyk przeznaczony do pielęgnacji tego rodzaju pasm lub delikatny szampon

Jak prawidłowo myć włosy? O tych zasadach należy pamiętać 

Kiedy włosy zaczynają się przetłuszczać? Jedną z przyczyn jest codzienne mycie włosów. Szczególnie gdy używamy mocno oczyszczających szponów, wówczas może dojść do naruszenia naturalnej bariery ochronny skóry głowy. To spowoduje wzrost produkcji sebum, a w konsekwencji szybsze przetłuszczanie się kosmyków. Jeśli musimy codziennie być włosy, to warto wybrać delikatny szampon pozbawiony SLS czy SLES, a także parabenów i sztucznych barwników. Bardzo ważne jest także to, co robimy z włosami po ich umyciu. Zdrowsze dla nich będzie samoistne wyschnięcie niż suszenie ich suszarką. Nie pocieraj włosów szorstkim ręcznikiem. Delikatnie odsącz z nich wodę najlepiej bawełnianą koszulką

Więcej o: