Jeśli je wyrzucasz, popełniasz ogromny błąd. Mają wiele praktycznych zastosowań

Każdy z nas używa papieru toaletowego. Zawsze po skończeniu się miękkiego papieru zostaje nam tekturowa rolka, którą praktycznie zawsze się wyrzuca. To jednak może być duży błąd. Tę kartonową rolkę można użyć ponownie w wielu kreatywnych sytuacjach. Podpowiadamy, do czego można jej użyć.

Papier toaletowy jest jednym z najpopularniejszych przedmiotów codziennego użytku. Przeciętny obywatel zużywa ponad 100 rolek papieru toaletowego rocznie, co przekłada się na ogromną ilość odpadów w ciągu jednego roku. A przecież po zużyciu papieru toaletowego, tekturową rolkę można wykorzystać jeszcze na wiele kreatywnych sposobów.

Zobacz wideo Parówki mumie [HAPS KIDS]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Rolki po papierze toaletowym jako forma. Domowe świece

Ten sposób pozwoli nie tylko na wykorzystanie odpadów po papierze toaletowym, ale również wykorzystać resztki wosku z niewypalanych do końca świec. Zamiast je wyrzucać, możemy go wykorzystać do stworzenia własnych świeczek. Jak to zrobić? Za pomocą gorącego kleju mocujemy knot do kawałka tektury. Umieszczamy na nim rolkę papieru tam, by jak najbardziej był wypośrodkowany knot. Przyklejamy rolkę do tektury. Końcówkę knota nawijamy na wykałaczkę. Zebrany wosk roztapiamy i przelewamy do rolki. Kartonową rolkę papieru toaletowego później po prostu odrywamy.

Prosty sposób na dokarmianie ptaków. Rolka jako karmnik

Rolka po papierze toaletowym świetnie sprawdzi się do dokarmiania ptaków. Jedyne co musimy zrobić to obtoczyć ją w maśle orzechowym, a następnie w ziarnie dla ptaków. W celu ułatwienia wróblom sikorkom i innym podobnym ptakom siadania wystarczy przewlec dwie gałęzie przez rolkę papieru toaletowego, a następnie przymocować ją za pomocą sznurka. I gotowe, mały i prosty karmnik dla ptaków już może przyjmować gości.

Hodowla roślinek. Rolki do uprawy sadzonek

Puste rolki po papierze toaletowym doskonale nadają się do uprawy sadzonek. Wystarczy przeciąć rolkę w poprzek  i złożyć na jednym końcu, tak by była stabilna i uszczelniona na dole. Górną warstwę wypełniamy świeżą ziemią doniczkową i nasionami. Zaleca się stosowanie dwóch do czterech nasion na pół rolki. Następnie pakujemy rolkę papieru toaletowego w półprzezroczystą torbę i umieszczamy w jasnym i ciepłym miejscu. Ważne jest, by sadzonki były stale wilgotne. Gdy tylko będą one wystarczająco duże można je przesadzić do doniczki lub ogrodu. W tym celu wystarczy włożyć sadzonkę wraz z rolką do gleby. Rolka jest biodegradowalna i z czasem rozłoży się w wilgotnej glebie.

Więcej o: