Jak często podlewać aloes zwyczajny? Przestrzegaj tych zasad, a urośnie jak w ogrodach botanicznych

Jak dbać o aloes, aby zachwycał? To popularna roślina która, posiada szereg zdrowotnych właściwości. Jego pielęgnacja nie należy jednak do najłatwiejszych, ale stosując się do tych zasad, z pewnością będzie rósł bujnie i zdrowo. Sprawdź, jak pielęgnować i podlewać aloes.

Aloes jest popularną rośliną, która, aby zdrowo rosnąć, potrzebuje specjalnej pielęgnacji. Nawet niewielkie zaniedbanie może sprawić, że liście się połamią lub zżółkną i stracą swoje cenne, lecznicze właściwości. Na szczęście znamy skuteczne metody, by aloes rósł jak szalony. Jedna z nich dotyczy podlewania.

Zobacz wideo Hodujesz w domu monsterę? Sprawdź, czy odpowiednio o nią dbasz

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co ile dni podlewać aloes w doniczce? Sprawdź, ile wody potrzebuje aloes 

Najważniejsze w pielęgnacji aloesu jest podlewanie. Co bardzo istotne, aloes nie lubi dużej ilości wody. Wchłania ją bardzo powoli, dlatego nie powinniśmy zbyt często go nawadniać. Zdecydowanie wystarczy, jeśli w okresie zimowym zrobimy to raz na dwa tygodnie. Latem możemy nieznacznie zwiększyć częstotliwość podlewania do jednego razu w tygodniu. Przez ten czas powinniśmy stale monitorować, czy roślina nie zaczyna gnić od nadmiaru wody.

Jak pielęgnować aloes? Przestrzegaj tych zasad, aby był zdrowy

Aby aloes bujnie rósł, powinniśmy przestrzegać tych ważnych zasad. Kwiat należy ustawać zawsze blisko okna, tak, aby świeciło na niego rozproszone światło. Zadbajmy także o odpowiednią temperaturę, najlepiej, jeśli będzie wynosić 21 stopni Celsjusza. Ważna jest również gleba, która powinna być mieszanką ziemi oraz kamieni. Możesz zastosować również prosty, domowy trik na naturalny nawóz, który odpowiednio odżywi roślinę.

Czym nawozić aloes? Zamiast ją wylewać, podlej nią roślinę. Efekt cię zaskoczy

Doskonałym nawozem dla aloesu okazują się wywary pozostałe po gotowaniu warzyw z obiadu. Najlepsze będą w tym wypadku marchewki, buraki, pietruszki oraz ziemniaki. Są one bogate w składniki mineralne niezbędne roślinom do prawidłowego rozrostu. Wystarczy, że ostudzisz wodę po gotowaniu jarzyn i podlejesz nią aloes. Taki nawóz stosuj regularnie podczas podlewania i używaj go zamiast zwykłej wody. Już po kilku razach zobaczysz efekty.

Więcej o: