Jak odpowietrzyć grzejnik? Nie dzwoń po fachowca! Ten trik sprawi, że znowu będzie ciepło

Zazwyczaj chcemy, a w naszych domach było ciepło i przyjemnie. Niestety, warto wiedzieć, jak odpowietrzyć grzejnik, lub jak odpowietrzyć kaloryfer, kiedy zabraknie ciepła. Dlaczego tak się dzieje? Co na zapowietrzony grzejnik? Jak odpowietrzyć kaloryfer w domu? Na te pytania znamy odpowiedź.

Sezon grzewczy trwa, a jesienno-zimowa aura nadal jest z nami, więc po powrocie z dworu, całkiem przyjemnie jest wejść do ciepłego mieszkania. A co w sytuacji, gdy grzejnik jest zimny, a teoretycznie powinien grzać? Przyczyną może być jego zapowietrzenie. Jak odpowietrzyć grzejnik? Poznaj domowe sposoby na zapowietrzony grzejnik, które nie wymagają wielkich zdolności majsterkowicza.

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak odpowietrzyć grzejnik? Potrzebujesz dwóch rzeczy

Odpowietrzenie grzejnika nie jest wcale takie trudne, jakby mogło się wydawać. Do tej czynności najczęściej potrzebny będzie jedynie śrubokręt i miska. Na zewnętrznej części grzejnika na dole lub na górze powinna być zamontowana śruba, którą należy delikatnie odkręcać. Przy odkręcaniu podłóż pod śrubę miskę, ponieważ to właśnie z tego miejsca może lecieć woda. Na początku odkręcania z grzejnika najprawdopodobniej zacznie wydostawać się powietrze pod ciśnieniem, a następnie woda. Gdy woda zacznie lecieć już spokojnym strumień, to znak, że grzejnik został odpowietrzony i można zakończyć całą ,,operację''. 

Jak odpowietrzyć kaloryfer? To zadanie jest banalnie proste!

Jak odpowietrzyć kaloryfer w łazience? Tutaj sprawa może się nieco komplikować, ponieważ w grzejnikach żeberkowych mamy nieco utrudniony dostęp do zaworu. A dokładnie zawór ze śrubką znajduje się na górze grzejnika, więc nie ma opcji na podstawienie tam miski. W takiej sytuacji najlepiej, gdy podłożysz na ziemie kilka ręczników, które ewentualnie pochłoną wylewającą się wodę. Cały proces odpowietrzania grzejnika w łazience wygląda tak samo, jak zwykłego, jednak warto wiedzieć, że zawór znajduje się na samej górze kaloryfera.

Więcej o: