Pies husky uratował życie wielu osobom. Poznaj historię psa, który stał się bohaterem

Psy, jak się okazuje to nie tylko najlepsi przyjaciele człowieka, a bohaterowie wielu żyć! Pewien pies husky syberyjski to nieoceniony bohater, który stał się sławny po swoim cudownym wyczynie. Co zrobił pies husky?

Czym jest pies? Większość osób odpowie, że jest to najlepszy przyjaciel człowieka, co jest prawdą! Nasze pupile potrafią dać ogrom miłości i wsparcia oraz wywołują każdego dnia uśmiech na naszych twarzach. Jednak pies może również okazać się ratownikiem i bohaterem! To, co zrobił pewien pies husky, daje mu z pewnością takie miano.

Zobacz wideo Rozpieść swojego pupila bez wydawania pieniędzy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak Togo został bohaterem? Historia sławnego psa rasy husky

Leonhard Seppala, właściciel psa Togo, rozpoczął hodowlę rasy husky w USA jako jeden z pierwszych. Początkowo mężczyzna chciał, aby Togo miał dobre i ciepłe życie w domu i nie miał w planach brać psa do zaprzęgów. Jednak szybko się okazało, że szczeniak miał bieganie we krwi. Wiele razy uciekał z domu i gonił inne psy pracujące w zaprzęgach.

Togo, czyli bohater wśród psów. Na jego cześć organizowane są wyścigi psich zaprzęgów

Miasto Nomo niegdyś było praktycznie odcięte od reszty świata. Mieszkańcy mieli ogromne trudności, aby przedostać się z niego do innych miejsc. Położenie geograficzne dawało się we znaki w najgorszych momentach jak na przykład wtedy, gdy wybuchała epidemia, a lekarstw zaczęło brakować.

Bohaterski pies dostarczył leki mieszkańcom miasta. Zyskał tym miano bohatera

Epidemia w Nomo wybuchła 25 stycznia 1925 roku, a warunki atmosferyczne i położenie geograficzne nie pozwalało na transport lekarstw np. samolotami. Podjęto więc próby dostarczenia odpowiednich lekarstw i szczepionek do miasta za pomocą psich zaprzęgów. W tym celu pokonano łącznie 1085 km w 13 dni. Bohaterem tego historycznego wyścigu o życie stał się pies Togo, który był liderem zaprzęgu Leonharda Sappali. Pokonał on najdłuższą i najcięższą trasę. Od 1973 roku na Alasce ludność upamiętnia to wydarzenie, organizując specjalny wyścig  psich zaprzęgów.

Więcej o: