Jak dbać o pachirę, aby rosła bujnie? Przestrzegaj tych zasad, a zachwyci cię swoimi zielonymi liśćmi

Pachira ma wymagania, jednak nie są one zbyt wygórowane. Sprawdź, co lubi ta egzotyczna roślina i dowiedz się, co zrobić, aby urosła nawet do dwóch metrów i pięknie prezentowała się w mieszkaniu. Podpowiadamy także, jakich błędów nie popełniać podczas pielęgnacji pachiry.

Pachira wodna jest jedną z najpopularniejszych roślin doniczkowych. Naturalnie występuje w Ameryki Środkowej, gdzie może osiągnąć nawet do 20 metrów. Te hodowane w doniczkach rosną najwyżej do dwóch metrów. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Jak wygląda pachira? To warto o niej wiedzieć, zanim pojawi się w naszym mieszkaniu

Uprawa pachiry nie jest trudna, trzeba jednak pamiętać o tym, jakie warunki lubi najbardziej, a będzie rosnąć bujnie i zachwycać swoimi zielonymi rozłożystymi liśćmi. Pachira jest rośliną, którą bez obaw w swoich domach i mieszkaniach mogą umieścić właściciele psów oraz kotów, ponieważ nie posiada żadnych toksycznych substancji

Liwistona okrągłolistna: wymagająca roślina dla doświadczonych. Te porady sprawią, że w mig odżyje! Jak dbać o liwistonę okrągłolistną? Te porady warto zapamiętać!

Jak pielęgnować pachirę? Pamiętaj o tych zasadach, a będzie piękna 

Pachira lubi jasne przestrzenie. Światło powinno być rozproszone, ponieważ bezpośrednie działanie promieni słonecznych może spowodować poparzenie liści. Jeśli chodzę o odpowiednią temperaturę, to jest ona różna w zależności od sezonu. Latem i wiosną optymalna temperatura dla tej rośliny to 23-25 stopni, natomiast jesienią i zima powinna być ona niższa i wynosić 16 stopni. Co jeszcze warto o niej wiedzieć? Pachira nie znosi przeciągów oraz zimna

Kalendarz ogrodnika 2023. Kiedy sadzić czosnek? Kalendarz ogrodnika 2023. Kiedy sadzić czosnek? Nie przegap terminu

Jak podlewać pachirę? Ile razy w tygodniu robić to zimą? 

Pachira lubi, kiedy powietrze jest wilgotne, dlatego należy często zraszać jej liście. W okresie wiosenno-letnim lubi być obficie podlewana co około trzy cztery dni. Z kolei zimą wystarczy nawadniać ją dwa razy w tygodniu. Roślinę powinniśmy nawozić wiosną oraz latem płynnym nawozem do roślin doniczkowych. Bardzo ważne jest także odpowiednie podłoże. Musi być przepuszczalne, najlepiej sprawdzi się mieszkanka ziemi przeznaczonej do uprawy kaktusów i sukulentów oraz kwaśnego torfu.

Więcej o: