Jak sprzątać samochód, żeby go nie zniszczyć? Dzięki tym sposobom będzie lśnić jak nowy

Jak umyć samochód ręcznie? Sprzątanie auta z pewnością nie jest przyjemnym obowiązkiem, jednak czyszczenie go na myjni może być kosztowne. Poznaj tanie, domowe sposoby na sprzątanie samochodu dzięki, którym szybko usuniesz błoto i inne zabrudzenia z karoserii, reflektorów oraz szyb.

Samochód powinniśmy sprzątać regularnie, ponieważ błoto oraz inne zanieczyszczenia mogą spowodować uszkodzenie lakieru. Jak zrobić to prawidłowo? Wyjaśniamy!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Co grozi za poruszanie się pojazdem bez wymaganych uprawnień?

Jak wyczyścić reflektory? Sięgnij po ten produkt z łazienki 

Szczególnie ważne jest częste czyszczenie szyb ze względu na to, że brud może ograniczyć widoczność i uszczuplić nasz portfel przez wysoki mandat. Czym najlepiej je czyścić? Miękką szmatka lub papierowym ręcznikiem i płynem do mycia szyb, którego używasz do mycia okien. Musimy pamiętać, aby wyczyścić je nie tylko od zewnątrz, ale też od środka. Reflektorom także powinniśmy poświęcić uwagę podczas czyszczenia samochodu. Jak środek będzie najlepszy? Okazuje się, że doskonale sprawdzi się pasta do zębów. Wystarczy nałożyć cienką warstwę produktu na reflektory i pozostawić na 15 minut, a następnie spłukać wodą i wytrzeć je do sucha. 

Jak umyć tablice rejestracyjne? Sprawdź, jak szybko wyczyścić karoserię

Zgodnie z przepisami tablice rejestracyjne muszą być widoczne. Dlatego konieczne usunięcie jest z nich wszelkich zanieczyszczeń, które mogą powodować trudności w odczytaniu numerów. Na szczęście do jej wyczyszczenia nie potrzebujemy specjalnych produktów ani narzędzi. Często wystarczy opłukać je wodą z węża ogrodowego, jeśli jednak zabrudzenia są duże i ciężko się ich pozbyć, możemy sięgnąć po wodę i płyn do mycia naczyń i wyczyścić je miękką gąbką lub szmatką

Podczas mycia karoserii możemy niechcący ją uszkodzić, dlatego należy pamiętać, aby używać do sprzątania delikatnych gąbek oraz odpowiednich preparatów. Najlepiej sprawdzi się szampon samochodowy rozcieńczony wodą. Bardzo ważne jest, aby nie trzeć zabrudzeń, tylko nanieść na nie płyn i poczekać, aż zmiękną, a następnie spłukać preparat oraz zanieczyszczenia wodą. 

Więcej o: