Jak skutecznie pozbyć się szczurów? Lubiany przez ludzi owoc natychmiast odstraszy gryzonie

Jak pozbyć się szczurów domowym sposobem? Te niebezpieczne szkodniki wyjątkowo żwawo pchają się do domów, garażów czy spiżarni w poszukiwaniu zarówno schronienia, jak i pożywienia. Przeczytaj nasz tekst i poznaj humanitarny sposób na szczury. Wystarczy pokroić popularny owoc!

Szczury to niestety dość powszechny i nieznośny problem. Te gryzonie to również duże niebezpieczeństwo dla zdrowia mieszkańców, gdyż żerując w zapasach, mogą roznosić różnego rodzaju choroby. Aby się ich pozbyć, nie musisz kupować drogich pułapek i chemicznych preparatów. Wystarczy, że zastosujesz jeden ze sprawdzonych domowych sposobów

Zobacz wideo Jak usunąć trudne plamy? Domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Inwazja szczurów w domu. Dlaczego do nich lgną?

Podczas walki z tymi szkodnikami istotne jest, aby określić, ile osobników przebywa w domu czy garażu. Jeśli jest to tylko jeden szczur, warto zastosować pułapkę, która szybko rozwiąże problem. Jednak w przypadku prawdziwej inwazji gryzoni należy sięgnąć po nieco inne rozwiązania. W okresie zimowym szczury pchają się do domów, uciekając przed mrozem oraz szukając pożywienia. Najchętniej przebywają w zacienionych miejscach, gdzie zakładają gniazda. Taki scenariusz nie brzmi najlepiej, dlatego ważna jest natychmiastowa reakcja! Co zatem należy zrobić? 

Jak szybko pozbyć się szczurów? Popularny owoc natychmiast je przegoni

Jednym z naturalnych i humanitarnych metod walki z gryzoniami jest użycie cytryny! Choć może być to nieco zaskakujące, takie rozwiązanie potrafi być naprawdę skuteczne. Owoc należy pokroić w ćwiartki i rozłożyć w miejscach, w których mogą przebywać szczury. Warto umieścić go także w pobliżu wszelkich szczelin, za pomocą których szkodniki mogą przedostawać się do wnętrza budynku. Ten trik pozwoli ci natychmiast odetchnąć z ulgą.

Domowy odstraszacz na szczury. Te zapachy je drażnią

Te gryzonie nie lubią także zapachu olejku miętowego i pieprzu cayenne. Wystarczy nasączyć wacik olejkiem lub wysypać na niego pieprz i położyć w wyżej wspomnianych miejscach. Ich intensywny zapach skutecznie odstraszy szczury, a ty dzięki zastosowaniu jednego z humanitarnych sposobów unikniesz kolejnego problemu, jakim jest pozbycie się martwych osobników. 

Jeżeli użerasz się ze szczurami mieszkającymi w twoim w ogrodzie, wystarczy, że zasadzisz w nim rumianek, wrotycz, lawendę, pomidory lub dziką miętę, a problem sam powinien się rozwiązać. 

Więcej o: