Kiedy siać paprykę? Poznaj najlepsze zasady uprawy papryki, a tegoroczne zbiory będą rekordowe!

Kiedy siać paprykę na rozsadę? Choć tę roślinę można spotkać w wielu polskich ogrodach, a od jakiegoś czasu również na parapetach i balkonach nie każdy zna termin wysiewu. Poznaj zasady wysiewu i uprawy papryki i spraw by latem i jesienią zebrać obfite plony!

Uprawa papryki nie jest skomplikowana, jednak niektórzy początkujący ogrodnicy mogą mieć z nią problem. Jak sadzić paprykę? Kiedy siać paprykę na rozsadę? Sadząc paprykę, warto znać kilka zasad, które z pewnością wpłyną na smak i wielkość warzywa

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek pokazała swój ogród. "Przepiękne rośliny i aranżacja"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy siać paprykę? Te miesiące są najlepsze

Papryka to warzywo, które musi być posadzone w odpowiednim terminie. Kiedy siać paprykę? Najlepszy czas na sadzenie papryki to druga połowa stycznia i koniec lutego. Wiele osób popełnia błąd i zbyt późno sadzi tę roślinę. Jednak gdy papryka zasadzona zostanie za późno, nie zdąży się ona wybarwić. Wiele osób zadaje sobie również pytanie — kiedy siać paprykę na rozsadę? Papryka podobnie zresztą jak ogórki czy pomidory nie zostaje wsiewana wprost do gruntu, lecz wymaga wcześniejszego przygotowania rozsady najczęściej w dwóch pierwszych miesiącach w roku.

Jakie podłoże do uprawy papryki? To będzie najlepsze

Papryka wymaga odpowiedniego podłoża do uprawy, a najlepiej rośnie na żyznej ziemi. W podłożu musi być sporo substancji odżywczych, które pozwolą papryce zdrowo rosnąć. Przed sadzeniem papryki glebę warto spulchnić, aby ta mogła rozwijać swoje korzenie. Warzywo to najlepiej zasadzić w jasnych i słonecznych miejscach.

Jak pielęgnować paprykę

Podczas pielęgnacji papryki nie można zapomnieć o odpowiednim naświetleniu i podlewaniu. W okresie owocowania papryki, czyli w lipcu i sierpniu paprykę należy podlewać regularnie! W pierwszych tygodniach od posadzenia unikaj obfitych podlewań warzywa, ponieważ może to powodować wzrost masy zielonej, co często obciąża roślinę.

Więcej o: