Czym czyścić srebro? TikToker zdradził świetny trik! Będzie błyszczeć pięknie jak kiedyś

Brudną, utlenioną biżuterię należy wyczyścić. Czy wiesz, jak czyścić srebro? To pytanie zadaje sobie wiele osób. W takiej sytuacji warto znać domowe sposoby na wyczyszczenie srebra. Ten trik z TikToka może całkowicie odmienić tę czynność!

Ciemny nalot i brak blasku — tak wygląda twoje srebro? Nie martw się, mamy na to świetne rozwiązanie. Czym wyczyścić srebro? Poznaj domowe sposoby, które sprawią, że wyczyszczenie srebra będzie przyjemnością. 

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czym wyczyścić srebro? Trik z TikToka zdziała cuda

Srebro od wielu lat cieszy się sporą popularnością i od wielu lat nie zmienia się to, że jest ono ponadczasowe. Dobra jakość, korzystna cena i piękny wygląd sprawiają, że decydujemy się na zakup właśnie rzeczy ze srebra. Jak wyczyścić ubrudzone srebro? Tiktoker na swoim filmiku przedstawił domowy sposób na wyczyszczenie srebra za pomocą folii aluminiowej, sody oczyszczonej, szczoteczki i gorącej wody. Miskę wyłóż folią aluminiową i połóż w środku srebrne przedmioty, które następnie zasyp dokładnie sodą oczyszczoną. Kolejnym krokiem jest zalanie wszystkiego wrzątkiem, a po dwóch minutach zacznij szorować przedmioty miękką szczoteczką. Brud powinien zejść migiem.

Myjesz tym zęby, a teraz wyczyść nią srebro. Sprawdzony, domowy sposób

Do czyszczenia srebra świetnie nada się również pasta do zębów, która usunie delikatne zabrudzenia z zastawy lub biżuterii. Niewielką ilość pasty połóż na srebrny przedmiot i odczekaj kilka minut. Po tym czasie umyj srebro pod wodą i dokładnie wytrzyj ściereczką. Czyszczenie srebra pastą do zębów jest szybkie i efektywne w przypadku małych zabrudzeń.

Jak czyścić srebro? Do sukcesu wystarczy jedna łyżka!

Srebro można wyczyścić również za pomocą produktów, które najprawdopodobniej masz już w swojej kuchni. Do miski wlej litr gorącej wody i dodaj łyżeczkę sody oczyszczonej oraz łyżeczkę octu. Wszystko ze sobą wymieszaj i włóż tam srebrne przedmioty. Po 15 minutach wyjmij srebro, umyj pod wodą i wytrzyj ściereczką.

Więcej o: