Jak powinien wyglądać dom, w którym mieszka kot? O tym musi pamiętać każdy właściciel mruczka

Nie ważne czy zamieszka z tobą kot bengalski, kot birmański czy kot rosyjski. Każdy z nich potrzebuje odpowiednich warunków. Jak przygotować mieszkanie dla kota, aby było dla niego bezpieczne? Podpowiadamy, co jest niezbędne w mieszkaniu i jak sprawić, aby pupil nie spowodował dużych szkód.

Jeśli planujesz adopcję kota, musisz się na to odpowiednio przygotować. Co zrobić, aby mieszkanie było dla niego bezpieczne? Podpowiadamy!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Nie tylko ludzie potrzebują pomocy! W tym roku policjanci i strażnicy miejscy ratowali również zwierzęta

Co trzeba wiedzieć o małych kotkach? Jak przygotować mieszkanie? 

Po pierwsze należy dokładnie posprzątać miejsce, w którym pojawi się nowy członek rodziny i cały czas utrzymywać czystość. Niezbędne będzie dokładne odkurzenie całego mieszkania lub domu, aby kot nie natrafił na rzeczy, które może zjeść lub poranić sobie łapki. Należy także zabezpieczyć miejsca, które mogą być niebezpieczne dla pupila np. wystające kable. 

SpaceX Falcon 9 start Nagranie trafiło do sieci. Pilot sfilmował start rakiety kosmicznej

Kot w domu co trzeba wiedzieć? O tym musi pamiętać każdy właściciel 

Koty to ciekawskie zwierzęta i lubią ocierać się oraz dotykać łapkami praktycznie wszystkiego. Jeśli zbierasz porcelanowe figurki, to lepiej ukryj je na półkach znajdujących się za szybą, w przeciwnym razie twoje rzeczy mogą zostać zniszczone przez pupila, który może mieć inny pomysł na aranżację wnętrza. Koty lubią polować nie tylko na myszy czy owady, ale też książki. Znudzony pupil może mieć chęć na wertowanie stron pazurami i zębami, dlatego je też lepiej postawić w miejscu, do które nie będzie miał dostępu. Co jeszcze warto wiedzieć? Wiele roślin może być trujących dla zwierząt, dlatego należy sprawdzić, czy nie hodujemy w domu takich, które mogą prowadzić do jego zatrucia, jeśli tak warto je oddać bliskim lub znajomym. 

Ryś Pysia rodzinka na zajęciu. "Piękniejszego widoku dziś nie zobaczycie"

Jak przygotować mieszkanie dla kota? Dzięki temu będzie szczęśliwy 

Częste zniszczenia w naszych mieszkaniach spowodowane przez koty mogą być spowodowane tym, że pupile nie mają wystarczającej ilość miejsca na zabawę. Koty uwielbiają patrzeć na świat z wysokości. Twój pupil będzie przeszczęśliwy, jeśli w mieszkaniu znajda się półeczki zamontowane na ścianie na różnych wysokościach, po których będzie mógł hasać i obserwować domowników z góry. W każdym domu, w którym mieszka mruczek nie może zabraknąć drapaka. Należy pamiętać, że nie tylko małe koty lubią zabawę więc piłeczki, wędki i maskotki to coś, co powinien mieć każdy kot, aby mów bawić się ze swoim właścicielem w polowania. 

Więcej o: