Te miasta są najbardziej gościnne na świecie. W pierwszej dziesiątce pięć miejsc z Europy

Lista najbardziej gościnnych miast na świecie opublikowana na jednym z najpopularniejszych serwisów turystycznych. Aż pięć pozycji w pierwszej dziesiątce zostało osadzonych przez miejsca z Europy. Dla turystów może być to gotowa lista podróżnicza na 2023 rok.

Serwis Booking.com jest jedną z największych platform rezerwacyjnych na świecie. Po raz kolejny opublikowali oni listę miast najbardziej przyjaznych turystom. Pod uwagę wzięto 240 milionów recenzji klientów z całego świata. Na ich podstawie analityką udało się wyróżnić 10 miast, które według opinii użytkowników wyróżniają się nie tylko malowniczością, ale również serdecznością i gościnnością wobec przyjezdnych. 

Zobacz wideo "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pierwsze miejsce w rankingu. Najbardziej gościnne miasto

Pierwsze miejsce w rankingu opublikowanym w serwisie turystycznym zajęło Polignano a Mare. Jest to nadmorskie miasteczko położone na południu Włoch w rejonie Apulia. Stare miasto zostało wzniesione na zboczu wapiennych klifów, pod którymi kryją się niesamowite groty. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych widoków tego miejsca jest plaża Lama Minachile, która skrywa się między jasnymi klifami. W szczycie sezonu przybywają to tabuny turystów.

 

Awantura na pokładzie samolotu. Skrytykował innego pasażera za bagaż podręcznyGdzie na wakacje za granicą? Nowe połączenia linii lotniczych 2023

 Gościnne miejsca na świecie. Drugie oraz trzecie miejsce

Drugie miejsce zajęła miasto położone na wschodnim brzegu Tajwanu. Hualian leżący u podłoża Gór Tajwańskich. Jego największą atrakcją turystyczną jest Park Narodowy Taroko. Można odkryć tu przyrodę, świątynie oraz wodospady. W mieście warto również spróbować lokalnej kuchni, której można skosztować na tętniących życiem nocnych targach.

 

Trzecie miejsce przypadło kolejnemu europejskiemu miastu, a mianowicie San Sebastian w Hiszpanii. To miasteczko położone jest w północno-wschodniej części kraju, nad Zatoką Biskajską, tuż przy granicy z Francją. Przyciąga turystów swoim malowniczym wybrzeżem dzięki, któremu stało się popularną miejscowością wypoczynkową. Przyjezdni chętnie wypoczywają na złocistych plażach San Sebastian.

 

Ruiny MauzoleumCo się stało z jednym z siedmiu cudów świata? Mauzoleum w Halikarnasie

Gdzie jechać na wakacje 2023? Pełna lista serwisu

  1. Polignano a Mare, Włochy
  2. Hualian, Tajwan
  3. San Sebastian, Hiszpania
  4. Drezno, Niemcy
  5. Kłajpeda, Litwa
  6. York, Wielka Brytania
  7. Ushuaia, Argentyna
  8. Porto de Galinhas, Brazylia
  9. Miasto Meksyk, Meksyk
  10. Gold Coast, Australia
Więcej o: