Schludne ubrania bez konieczności prasowania? Proste porady, by zakończyć walkę z żelazkiem

Jak prasować? Nie zna irytacji ten, kto po ciężkim dniu nie przyszedł do domu tylko po to, żeby musieć się zmierzyć z narastającą górą czystych po praniu rzeczy, które jeszcze trzeba wyprasować. Jest to zazwyczaj żmudne zadanie, które zdaje się nie mieć końca. Mamy jednak kilka trików na tę walkę!

Wiele osób szczerze nie przepada za prasowaniem, a sama myśl o tej czynności sprawia, że nie masz już ochoty na nic? A może akurat popsuło się twoje żelazko i próbujesz znaleźć jakieś alternatywny, by poradzić sobie bez tego sprzętu? Nic strasznego! Mamy kilka porad, by prasowanie mogło odejść w zapomnienie, a ubrania były gładkie.

Zobacz wideo Ułatwiamy prasowanie, czyli krochmal w sprayu i sposoby na przypalone lub zepsute żelazko

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Łatwe prasowanie w pralce? Da się!

Jeśli nie chcesz tkwić godzinami przed deską do prasowania, możesz zadbać o swoją odzież już w trakcie prania. Dzięki temu nie będzie ona wygnieciona i nie będzie konieczności sięgania po żelazko. Jak to zrobić?

  • Ustawiamy wirowanie na jak najniższe obroty. Im bardziej jest odwirowywane, tym będzie bardziej pogniecione.
  • Wypakowujemy pralkę tuż po zakończeniu cyklu. Nawet po paru minutach w bębnie będą się tworzyć zagniecenia.
  • Po wyjęciu odzieży należy porządnie ją strzepnąć. Zwłaszcza przy spodniach ta metoda jest niezastąpiona
  • Suszymy ciuchy na wieszakach

Jak wyprasować koszulę bez żelazka? To proste

Jeśli nie lubimy prasować lub po prostu nie mamy żelazka pod ręką czy nie możemy go użyć z innego powodu, istnieje kilka patentów na wygładzenie ubrań bez urządzenia.

  • Delikatne zwilżenie pogniecionych miejsc i pocieranie ich palcem. To świetny sposób na pozbycie się zagnieceń
  • Powieszenie pogniecionych ubrań w łazience podczas kąpieli czy prysznica. Małe pomieszczenie szybko paruje, a unosząca się w powietrzu para wygładzi ubrania. Można je zostawić na noc z zamkniętej, zaparowanej łazience
  • W walce z zagnieceniami sprawdzi się również suszarka do włosów. Wystarczy lekko spryskać tkaninę wodą i wysuszyć, a dzięki temu ubranie będzie wyglądało jak świeżo wyprasowane.
Więcej o: