Podaruj tę roślinę swojej walentynce, a uczucia zostaną odwzajemnione. Jak dbać o anturium andrego?

Anturium andrego to roślina, której popularność stale rośnie. Kwiat nadaje każdemu pomieszczeniu uroku i odrobinę elegancji. Jak dbać o anturium andrego? Jakie wymagania ma anturium andrego? Poznaj wskazówki pielęgnacyjne.

Anturium andrego to roślina z rodziny obrazkowatych, która w stanie dzikim rośnie głównie w lasach równikowych w Ekwadorze. Kwiat ten został odkryty w 1876 roku i swoją nazwę zawdzięcza swojemu odkrywcy, czyli Edouardowi Andre. Kwiat pięknie ozdabia mieszkanie lub dom. Jak dbać o anturium andrego?

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Anturium andrego — pielęgnacja w domu

Pielęgnacja anturium andrego jest dość wymagająca, jednak całe poświęcenie jest warte późniejszym efektom. Kwiat ten słynie ze swoich oryginalnych i przepięknych kwiatów, które zachwycają każdą osobę. Doniczkę z anturium najlepiej ustawić na oknie wschodnim lub południowym osłoniętym firanką. Kwiat lubi żyzną i przepuszczalną glebę. Sadząc anturium, należy wybrać doniczkę o średnicy maksymalnej 15 cm, która na dnie będzie miała warstwę drenażu. W czasie wegetacji, czyli od marca do września roślinę należy podlewać co kilka dni, a po okresie wegetacji można robić to np. raz na tydzień. Jeśli liście kwiatu są zakurzone, można przecierać je wilgotną szmatką.

Dlaczego warto mieć anturium andrego

Kwiat anturium andrego to roślina o niebywałym wyglądzie. Anturium świetnie wkomponuje się we wnętrza, a dodatkowo jego wyjątkową cechą jest oczyszczanie powietrza ze szkodliwych substancji. Roślina potrafi usunąć z powietrza np. formaldehyd, ksylen czy amoniak, więc świetnie sprawdzi się jako ozdoba w sypialni lub w biurze. Co ciekawe w swojej ojczyźnie kwiat anturium podarowany w walentynki wróży  odwzajemnienie uczuć. Święto zakochanych już za chwilę, więc może warto rozejrzeć się w kwiaciarniach za tą rośliną?

Więcej o: