Podaruj tę roślinę swojej walentynce, a uczucia zostaną odwzajemnione. Jak dbać o anturium andrego?

Anturium andrego to roślina, której popularność stale rośnie. Kwiat nadaje każdemu pomieszczeniu uroku i odrobinę elegancji. Jak dbać o anturium andrego? Jakie wymagania ma anturium andrego? Poznaj wskazówki pielęgnacyjne.

Anturium andrego to roślina z rodziny obrazkowatych, która w stanie dzikim rośnie głównie w lasach równikowych w Ekwadorze. Kwiat ten został odkryty w 1876 roku i swoją nazwę zawdzięcza swojemu odkrywcy, czyli Edouardowi Andre. Kwiat pięknie ozdabia mieszkanie lub dom. Jak dbać o anturium andrego?

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Anturium andrego — pielęgnacja w domu

Pielęgnacja anturium andrego jest dość wymagająca, jednak całe poświęcenie jest warte późniejszym efektom. Kwiat ten słynie ze swoich oryginalnych i przepięknych kwiatów, które zachwycają każdą osobę. Doniczkę z anturium najlepiej ustawić na oknie wschodnim lub południowym osłoniętym firanką. Kwiat lubi żyzną i przepuszczalną glebę. Sadząc anturium, należy wybrać doniczkę o średnicy maksymalnej 15 cm, która na dnie będzie miała warstwę drenażu. W czasie wegetacji, czyli od marca do września roślinę należy podlewać co kilka dni, a po okresie wegetacji można robić to np. raz na tydzień. Jeśli liście kwiatu są zakurzone, można przecierać je wilgotną szmatką.

Kiedy siać paprykęKiedy siać paprykę? Poznaj najlepsze zasady uprawy papryki

CebulaKalendarz ogrodnika 2023. Co siać w lutym? Pomidory, cebula i ziemniaki

Dlaczego warto mieć anturium andrego

Kwiat anturium andrego to roślina o niebywałym wyglądzie. Anturium świetnie wkomponuje się we wnętrza, a dodatkowo jego wyjątkową cechą jest oczyszczanie powietrza ze szkodliwych substancji. Roślina potrafi usunąć z powietrza np. formaldehyd, ksylen czy amoniak, więc świetnie sprawdzi się jako ozdoba w sypialni lub w biurze. Co ciekawe w swojej ojczyźnie kwiat anturium podarowany w walentynki wróży  odwzajemnienie uczuć. Święto zakochanych już za chwilę, więc może warto rozejrzeć się w kwiaciarniach za tą rośliną?

Więcej o: