Międzynarodowy Dzień Pizzy ma trzy różne daty, więc obchodzenie go jest zależne od tego, gdzie się znajdujemy. Ta kultowa potrawa od lat podbija serca ludzi bez znaczenia na swoją datę. Każdy dzień jest dobry, aby delektować się jej ponadczasowym smakiem. Kiedy i jak świętuje się dzień tej serowej pyszności?
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Najpopularniejszą datą święta pizzy jest 9 lutego. Jednak w kalendarzu pojawiają się jeszcze inne terminy. 31 sierpnia ten dzień świętują Brazylijczycy, natomiast 17 stycznia to pyszne święto obchodzone jest we Włoszech. Ciekawostką jest, że Włosi wybrali dzień, kiedy to Kościół katolicki obchodzi wspomnienie świętego Antoniego Abate – egipskiego pustelnia, który uznawany jest za patrona pizzerii.
Wiele osób jest przekonanych, że pizza wywodzi się z Włoch. Jednak wbrew powszechnemu twierdzeniu nie jest to prawda. Nie znamy konkretnej osoby, która jako pierwsza przygotowała ten przysmak, jednak wiemy, że pojawił się on już w starożytnej Grecji. Startowała ona jako prosty placek z dodatkiem oliwy i rozmaitych ziół. Pizza, jaką dziś znamy, pojawiła się natomiast w XVIII wieku we Włoszech, gdzie stała się głównym daniem Neapolitańczyków. Biedna ludność tego miasta doceniała potrawę za jej niską cenę oraz możliwość szybkiego zjedzenia. W pierwszej połowie XX wieku wiele rodzin migrowało z Neapolu do Stanów Zjednoczonych i jako pomysł na nowy biznes było otwieranie pizzerii. Amerykanie szybko pokochali to danie, dzięki czemu zyskało gigantyczny rozgłos.