Storczyk miltonia będzie zachwycać, jeśli zapewnimy mu odpowiednie warunki. Nie popełniaj tych błędów!

Jak pielęgnować storczyk miltonia, aby pięknie prezentowała się w mieszkaniu lub w domu? Roślina ta nazywany jest także orchideą bratkową, jest to związane z pięknymi kolorowymi kwiatkami, które przypominają bratki. Wyjaśniamy, jak dbać o orchideę, aby nie zmarniała.

Miltonia pochodzi z Brazylii i naturalnie rośnie w lasach deszczowych wśród konarów drzew lub na ich gałęziach. Jak o nią dbać, aby zachwycała swoimi kwiatami? 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Storczyk w sypialni? Czy będzie się tam dobrze czuł?

Miltonia jest wymagająca roślina, która lubi przebywać półcieniu. Najlepiej będzie się czuła w miejscach, gdzie temperatura latem wynosi od 18 do 22 stopni, natomiast zimą od 12 do 18 stopni. Oznacza to, że idealnie będzie się czuła w naszych sypialniach, gdzie zazwyczaj jest chłodniej, niż w pozostałych pomieszczeniach. Storczyki źle się czują w miejscach, gdzie jest sucho. Dlatego warto zraszać miltonię co jakiś czas, aby oczyścić jej liście z kurzu i zapewnić odpowiednią wilgoć.  

Cebula Kalendarz ogrodnika 2023. Co siać w lutym? Pomidory, cebula i ziemniaki

Storczyk podlewanie. Jak to robić, aby roślina nie zmarniała?

Miltonia źle znosi niedobory wody, ale z drugiej strony jej nadmiar także jej szkodzi. Kiedy w podłożu znajdzie się za dużo wody, korzenie storczyka mogą zacząć gnić. Najlepiej podlewać go raz lub dwa razy w tygodniu. Jak to robić? Woda, która zajdzie się w doniczce, powinna być letnia i przegotowana. Bardzo ważne jest to, aby zwrócić uwagę, czy po podlewaniu na podstawce nie zebrała się woda. Jeśli ta, to należy ją wylać. 

Wykonaj ten szybki test i sprawdź, czy w doniczce są szkodniki! Zamiast położyć na kanapkę, włóż do doniczki! Ten trik uratuje roślinę

Przesadzanie storczyków. Kiedy warto to robić? 

Miltonia jest rośliną, która w odpowiednich warunkach będzie rosnąć szybko, jednak przesadzanie nie jest konieczne. Jeśli jednak nadszedł czas, aby to zrobić, to powinniśmy przesadzićwiosną. To także doskonały moment na rozmnożenie rośliny. Wówczas należy rozdzielić dorosłe egzemplarze i posadzić w oddzielnych doniczkach.  

Więcej o: