Zapomnij o brudnej łazience. Te popularne produkty z kuchennej szafki rozwiążą uciążliwe problemy

Sprzątanie wcale nie musi być żmudnym obowiązkiem! Zdarza się, że myśl o czyszczeniu łazienki spędza sen z powiek. Myśli o tłustej wannie z osadami po mydle, niedomytej toalecie czy płytkach z nieestetycznym osadem - nie ma nic gorszego. Są jednak proste sposoby na szybkie i łatwe sprzątanie!

W łazience spędzamy bardzo dużo czasu każdego dnia. Jest ona jednym z pierwszych miejsc, do których się udajemy po przebudzeniu. Tam też większość z nas udaje się w celu wykonania wieczornych czynności higienicznych i pielęgnacyjnych. Powinna więc być miejscem wygodnym, funkcjonalnym i przede wszystkim bezwzględnie czystym.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Lustro łazienkowe z oświetleniem lub bez. Napój na smugi

Mimo że nie zawsze jesteśmy w stanie to dostrzec, nasze lustro w łazience często pokrywa się kurzem, różnego typu kosmetykami, pastą do zębów czy pianką do golenia. Kiedy to wszystko zaschnie, pozostawia po sobie brzydko wyglądające plamy i uniemożliwia przeglądanie się w lustrze. Zwykła woda i ręcznik papierowy mogą pozostawić smugi, które zakłócą odbicie, a specjalne środki chemiczne często są dość drogie. Zamiast tego można zrobić mocną herbatę, z około trzech torebek czarnej herbaty. Następnie wlewamy napar do butelki z rozpylaczem, a zamiast ręcznika papierowego bierzemy gazetę – po smugach i brudzie ani śladu!

Kran do umywalki pełen śladów po twardej wodzie? Chwyć za cytrusa

Brzydkie smugi na kranie i metalowych elementach są ciężkie do zignorowania. Oprócz tego są niezwykle ciężkie do usunięcia. Istnieje jednak bardzo prosty sposób, żeby się ich pozbyć a jedyne czego będziemy potrzebować to cytryna. Dzięki niej nie tylko nasze krany będą błyszczeć jak wtedy, gdy były dopiero co kupowane, ale też nasza łazienka będzie pachnieć cytrynową świeżością. Wystarczy natrzeć metalowe elementy plasterkiem cytryny, a następnie przetrzeć za pomocą miękkiej ściereczki. Jeśli nie chcemy używać cytryny, weźmy biały ocet. Nasączamy nim ręcznik papierowy i zostawiamy na kilkadziesiąt minut.

Brudny uchwyt na szczoteczki do zębów? Mamy na to sposób

Woda w połączeniu z resztkami pasty do zębów, często tworzy tłustą i nieprzyjemna powierzchnie. Na szczęście można się jej szybko pozbyć przy użyciu płynu do mycia naczyń. Niewiele potrzeba, żeby cieszyć się czystym uchwytem na szczoteczki do zębów. Wystarczy nalać środek na uchwyt i pozostawić na kilka minut. Następnie szorujemy i płuczemy.

Więcej o: