Domowe sposoby na zaparowane okulary. Weź dwa złote i idź do sklepu, a problem zniknie w mgnieniu oka

Co zrobić, żeby okulary nie parowały zimą? Poznaj tanie i niezawodne domowe sposoby, które w mig rozwiążą problem. Wystarczy, że użyjesz produktu, który masz już w domu, a para przestanie się osadzać na okularach korekcyjnych oraz przeciwsłonecznych.

Para na okularach pojawia się, kiedy wchodzimy z zimnego do ciepłego pomieszczenia. Wówczas na szkłach zaczynają osadzać się cząsteczki wody, które tworzą parę. Jak tego unikną? Podpowiadamy!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Brudne buty zimą są twoją zmorą? Oto dwa szybkie myki, które je uratują

Trik na parujące okulary. Wystarczy użyć tego taniego produktu, a para nie będzie się osadzać na szkłach

Chyba każda osoba noszące okulary nie znosi momentu, gdy nagle na szkłach osadza się para. Na szczęście ten prosty trik rozwiąże problem. Co trzeba zrobić? Potrzeć szkła kostką mydła, a następnie wytrzeć je do sucha i wypolerować. Możemy także użyć mydła w płynie i postawić je na szkłach do wyschnięcia, a następnie przetrzeć je szmatką, aby zetrzeć resztki produktu.

Sposoby na zaparowane okulary. Ten produkt z apteki rozwiąże uporczywy problem 

Jak jeszcze możemy zapobiec osadzaniu się pary na szkłach? Warto sięgnąć po ten tani produkt, który dostaniemy w każdej aptece. Wystarczy, że nałożysz glicerynę na szkła, a następnie zetrzesz preparat i wypolerujesz okulary do sucha. Para nie pojawi się na okularach, dopóki cząsteczki gliceryny będą się na nich znajdować. 

Dlaczego okulary parują? To może rozwiązać problem 

Co może sprzyjać pojawianiu się pary na okularach i to nie tylko, kiedy wchodzimy z zimnego do ciepłego miejsca. Okazuje się, że może być to spowodowane nieprawidłowym ułożeniem oprawek na twarzy. Bardzo ważne jest to, aby okulary nie dotykały do kości czołowej i nie opierały się na policzkach. Jeśli zauważymy, że nasze okulary nie przylegają dobrze do twarzy, powinniśmy udać się do optyka, który wprowadzi drobne poprawki. Dzięki temu para na szkłach będzie się pojawiać o wiele rzadziej. 

Więcej o: