Bon Turystyczny 2023. Do kiedy? To ostatni moment, aby go wykorzystać! Czy będzie Bon Turystyczny 2024?

Wprowadzenie Polskiego Bonu Turystycznego miało na celu poprawę sytuacji przedsiębiorstw turystycznych. Program spotkał się z dużym zainteresowaniem, ale wciąż nie wszyscy wykorzystali przysługujący im Bon Turystyczny. Do kiedy mamy na to czas? Odpowiadamy i wyjaśniamy, jak to zrobić.

Bon Turystyczny to doskonała okazja, aby zaoszczędzić podczas rodzinnego wypoczynku, jednocześnie odkrywając uroki Polski. Rodzice mają jednak coraz mniej czasu na wykorzystanie bonu. Okres ferii zimowych to idealny moment na to, aby tym tematem się zainteresować.

Zobacz wideo Ferie w Polsce? Pięć najlepszych miejsc [PRZEGLĄD]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Bon turystyczny 2023: do kiedy można go wykorzystać? Bon turystyczny przedłużony

Pod koniec września 2022 rząd oficjalnie ogłosił przedłużenie programu Polskiego Bonu Turystycznego. Nowy termin końcowy na wykorzystanie Bonu Turystycznego to 31 marca 2023. Zostały na to zatem niecałe dwa miesiące. Warto też wspomnieć, że program został uruchomiony pod koniec lipca 2020.

Jak aktywować Bon Turystyczny? Ile można dostać w ramach Bonu Turystycznego 2023?

Z Bonu Turystycznego może skorzystać każdy rodzic posiadający co najmniej jedno dziecko do 18 roku życia. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Wyższe świadczenie otrzymają rodzice dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności: 1000 zł na dziecko. Przyznanie bonu nie jest uzależnione od dochodów rodziny, a skorzystać z niego mogą także dzieci rodziców pracujących za granicą. Aby wygenerować bon, należy zarejestrować się na PUE ZUS. Bon w postaci unikalnego, 16-cyfrowego numeru otrzymamy za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany numer telefonu lub adres poczty elektronicznej. To właśnie ten numer należy okazać, aby zrealizować bon.

Bon Turystyczny: lista miejsc. Jak sprawdzić, gdzie można wykorzystać świadczenie?

Bon turystyczny może być wykorzystany na terenie całego kraju. Obejmuje on przede wszystkim usługi hotelarskie, choć pieniądze ze świadczenia można także przeznaczyć na imprezy turystyczne, takie jak wycieczki, obozy czy kolonie dla dzieci. Aby znaleźć konkretne miejsca, gdzie zrealizujemy Polski Bon Turystyczny, wystarczy skorzystać z mapy dostępnej na oficjalnej stronie programu.

Czy Będzie Bon Turystyczny 2024? Odpowiedź jest jednoznaczna

Niestety, na ten moment rząd jasno wykluczył możliwość wprowadzenia Bonu Turystycznego również na 2024 rok, ale i w latach późniejszych. Było to jednorazowe świadczenie.

Więcej o: