Kolekcjonerzy kryształów z PRL-u są w stanie wydać na nie krocie. Sprawdź, czy masz je w domu

Kryształy z PRL-u cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem, a kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za nie niemałe pieniądze. Ceny kryształów z lat 80. osiągają zawrotne ceny, które wynoszą kilka tysięcy złotych. Gdzie można sprzedać kryształy z PRL-u, których nie używamy? Podpowiadamy!

Możemy znaleźć je w naszych mieszkaniach, strychach oraz piwnicach. Zdarza się, że niektóre osoby wyrzucają je na śmietnik, ponieważ nie wiedzą, że mogą kosztować krocie. Wyjaśniamy, gdzie można je sprzedać, aby się wzbogacić. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Śladami serialu "Alternatywy 4". Jak teraz wyglądają lokacje z serialu?

Gdzie można sprzedać kryształy? Kolekcjonerzy szukają ich w internecie

Miłośnicy stylu z okresu PRL oraz fani kryształów poszukują pięknych naczyń, wazonów oraz talerzy głównie w internecie i na pchlich targach. Najłatwiej jednak będzie nam sprzedać cenne przedmioty na internetowej aukcji m.in. na OLX, Allegro czy Vinted. W niektórych miejscach organizowane są także wyprzedaże garażowe, to także dobre miejsce, aby wystawić swoje kryształy i pokazać je kolekcjonerom. Naczynia można sprzedać także w antykwariatach oraz oddać do skupu antyków

Kryształy z PRL cena. Kolekcjonerzy mogą zapłacić nawet kilka tysięcy 

Choć przez lata były symbolem złego gustu, moda na kryształy powróciła i to w wielkim stylu. Jeśli chciałbyś udekorować nimi stół, to musisz się liczyć z dużymi wydatkami. Ceny pięknych wazonów i kieliszków wykonanych ze szkła kilkadziesiąt lat temu zaczynają się od kilku dziesięciu złotych, jednak sprzątając komplety lub unikatowe naczynia można kupić nawet za kilka tysięcy złotych

Ceny kryształów z lat 70 mogą zaskakiwać. Ile są warte? 

Okazuje się, że kryształy wyprodukowane w latach 70. cieszą się dużą popularnością wśród kolekcjonerów i zazwyczaj są droższe od tych stworzonych w kolejnej dekadzie. Miłośnicy kryształów są w sanie zapłacić za pojedyncze szklane wyroby z tego okresu od kilku set złotych do nawet kilkunastu tysięcy złotych za zastawę.

Więcej o: