Najwyższy szczyt świata znajduje się w Polsce! Ma 2 tys. metrów więcej niż Mount Everest

Jeśli chcesz zdobyć najwyższy szczyt na świecie, nie musisz nigdzie wyjeżdżać! Jak się okazuje, w Polsce mamy taki, który przebił nawet Mount Everest i to o ponad 2 tys. metrów. Gdzie znajduje się drugi Mount Everest, czyli jedenastotysięcznik?

Każdy himalaista marzy o tym, aby zdobywać jak najwyższe szczyty. Największym wyzwaniem dla takich osób jest Mount Everest. Jednak jeśli chcą oni przebić swoje rekordy, powinni przyjechać do Polski. To właśnie jak się okazuje, w naszym kraju znajduje się najwyższy szczyt na świecie! Poznaj zabawną historię szczytu w Beskidach.

Zobacz wideo Wybierasz się w góry? Bądź ostrożny i sprawdź, jak się przygotować

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Szczyt w Himalajach, czyli najwyższy na świecie. Mount Everest

Mount Everest to szczyt o wysokości 8849 metrów, który znajduje się w Himalajach Wysokich. Każdego roku, do Nepalu i Tybetu przybywa setki śmiałków, którzy chcą zdobyć najwyższy szczyt na świecie. Co ciekawe co roku szczyt himalajów jest odrobinę wyższy, a od czasów zdobycia po raz pierwszy Mount Everest przez Edmunda Hillary, szczyt "urósł'' o 41 cm. Takie zjawisko spowodowane jest przez nacieranie na siebie płyt tektonicznych.

Awantura na pokładzie samolotu. Skrytykował innego pasażera za bagaż podręcznyGdzie na wakacje za granicą? Nowe połączenia linii lotniczych 2023

Najwyższy szczyt świata w Polsce? Beskid Śląski i niezły "psikus"

W mediach społecznościowych w ostatnim czasie na profilu miasta Wisła pojawił się post ze zdjęciem drogowskazu na znaną Baranią Górę. Jak się okazuje, doszło do pomyłki i pomylono wysokość szczytu. Według tabliczki szczyt ma aż 11175 metrów, więc jest to nawet więcej, niż ma szczyt Himalajów. Tak naprawdę szczyt Baraniej góry wynosi nieco mniej, a dokładnie 1220 metrów. Dzięki takiej pomyłce miasto Wisła zyskało na popularności i z pewnością wiele osób chce zrobić sobie zdjęcie pod takim drogowskazem. Oczywiście tak jak napisano również w poście, należy podchodzić do tego z przymrużeniem oka:

Z przymrużeniem oka! Jeśli chcecie zdobyć dach świata, nie musicie już lecieć w Himalaje! Wystarczy wybrać się w nasze góry, które od niedawna dają możliwość wejścia na jedenastotysięcznik!
Więcej o: