Jak usunąć wgniecenia z dywanu? Ten trik nic nie kosztuje! Błyskawicznie wyprostuje włosie

Dywan może wyciszać podłogę, ale stanowi też element dekoracyjny. Często na dywanie stoją meble, a po ich odsunięciu ukazują się brzydkie wgniecenia. Jak wyprostować pognieciony dywan? Poznaj domowe sposoby na wgniecenia w dywanie.

Wgniecenia na dywanie mogą być trudne do usunięcia, szczególnie wtedy, kiedy meble stoją na nim przez kilka lat. Zniekształcenia włókien od razu rzucają się w oczy i nie wyglądają estetycznie. Co zrobić, aby usunąć wgniecenia na dywanie? Poznaj domowe sposoby, których efekt może cię zaskoczyć! 

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak usunąć wgniecenia na dywanie? Wyjmij to z zamrażarki

Wgniecenia na dywanie mogą irytować swoim nieestetycznym wyglądem, jednak jest na to łatwy i szybki domowy sposób. Wystarczy, że w miejsce wgniecenia położysz kilka kostek lodu z zamrażalki i poczekasz, aż się roztopią. Lód zmiękczy materiał, któremu później będzie łatwo przywrócić oryginalny kształt. Gdy lód całkowicie się roztopi, weź widelec i spróbuj rozczesać włókna dywanu tak jak wszystkie inne. Na sam koniec warto odkurzyć dywan w tym miejscu. Jeśli wgniecenie jest bardzo mocne, możliwe, że trik będzie trzeba powtórzyć.

 

DracenaJak dbać o dracenę, by bujnie rosła? Jej pielęgnacja jest bardzo prosta!

Sposób na wgniecenia na dywanie, który jest dość... oczywisty

Jeśli na wgniecenia na dywanie nie pomogły kostki lodu, to znak, że należy posłużyć się drugim równie dobrym domowym sposobem. Na walkę ze wgnieceniami może nadać się żelazko. Jeśli koszulki czy spodnie są pogniecione, to je prasujemy. Zróbmy więc tak również w przypadku dywanu i wykorzystajmy żelazko do usunięcia wgnieceń. W miejscu wgniecenia rozłóż jakiś materiał np. starą koszulkę lub cienki ręcznik, a następnie zacznij prasować. Po kilku minutach prasowania wgniecenie powinno zniknąć. Na koniec możesz wyczesać to miejsce ręką lub widelcem. 

Genialny patent na gęstsze włosy! Sięgnij po produkt z kuchniJak mieć gęste włosy? Domowy sposób na grube i lśniące włosy

Więcej o: