Chociaż wygrała 182 mln funtów, nikt nie wypłaci jej nagrody. "Wytypowała pani odpowiednie liczby"

19-latka z Wielkiej Brytanii, Rachel Kennedy, wygrała w aplikacji loteryjnej 182 miliony funtów. Niestety, gdy zadzwoniła do biura, by potwierdzić nagrodę, pracownicy powiedzieli jej, że nie dostanie pieniędzy. Wszystko przez jeden, istotny błąd.

Dla wielu osób nie ma większego zawodu niż zniszczona nadzieja związana z wygraną na loterii. Niestety przydarzyło się to nastolatce Rachel Kennedy, kiedy przekonana o wygranej 182 milionów funtów, zadzwoniła do biura, w celu odebrania nagrody. Okazało się bowiem, że nie dopilnowała jednej ważnej rzeczy i pieniędzy nie dostanie.

Zobacz wideo Grabowski: Państwo nie jest po to, żeby rozrzucać pieniądze po polu

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wygrała 182 miliony funtów. Nie chciano wydać jej nagrody

Ta historia wydarzyła się w Wielkiej Brytanii, w Hertfordshire. Rachel Kennedy była zdruzgotana po tym, jak dowiedziała się, że nie dostanie wygranych kilkuset milionów funtów. Zaczęła już planować w myślach nowy dom. Liczby, które zawsze wysyłała w loterii Euromilions zostały wylosowane, a mimo to nie dostała nawet grosza. Przez pięć tygodni z rzędu subskrybowała w aplikacji numery 6, 12, 22, 29, 33 i 11, aż okazało się, że wypadły w piątkowym losowaniu. Pracownicy loterii odmówili jednak wydania nagrody.

Rodzina 500 plusKiedy złożyć wniosek o 500 plus? Lepiej nie przegap tego terminu

Zapomniała o pewnej ważnej rzeczy. Pieniądze bezpowrotnie przepadły

Zwycięski kupon został przez nią wybrany do automatycznego wysyłania w każdym losowaniu. Ponieważ jednak na koncie aplikacji nie było w tamtym momencie odpowiednich środków, płatność nie została zrealizowana. 19-latka tak naprawdę tym razem po prostu nie zakupiła kuponu. Początkowo tak się ucieszyła, że od razu powiadomiła swoją rodzinę, ale chwilę później odkryła smutną prawdę. Jak mówiła w wywiadzie z "The Sun":

Zadzwoniłam, myśląc, że wygrałam 182 miliony funtów, a oni powiedzieli: Tak, wytypowała pani odpowiednie liczby, ale na koncie nie ma środków na opłacenie kuponu, więc tak naprawdę nie został wysłany.

Wymiana prawa jazdy bezterminowego, wniosek o prawo jazdy, prawo jazdy do odbioruIle kosztuje prawo jazdy? Sprawdź, ile musisz zapłacić za uprawnienia

Pechowe losowania nagród pieniężnych. Nie popełniaj tego błędu

Nastolatka nie zrezygnowała jednak z dalszej gry, ale nauczyła się na własnych błędach. Liczby natomiast uznała za pechowe i zmieniła na inny zestaw. Dlatego zawsze warto sprawdzać, czy na aplikacji jest odpowiednia suma pieniędzy do ściągnięcia subskrybcji. Nie tylko Rachel jest pechową Brytyjką, grającą w popularnej loterii. Również 19-latka, Tayla Octave także była o krok od zgarnięcia 178 milionów funtów. Problem jednak w tym, że każda z jej liczb na kuponie różniła się o 1 od zwycięskich numerów.

Za starą ceramikę kolekcjonerzy zapłacą krocieMasz takie przedmioty w domu? Kolekcjonerzy zapłacą za nie fortunę

Więcej o: