Fretka domowa: jak o nią dbać i ile kosztuje? To zwierzątko bardzo przywiązuje się do właściciela

Zastanawiasz się, czy fretki dobrze sprawdzają się jako zwierzęta domowe? Okazuje się, że można hodować je w mieszkaniu i potrafią być naprawdę wyjątkowymi towarzyszami. Sprawdź, jak karmić i pielęgnować oraz ile kosztuje to urocze zwierzątko.

Fretka domowa to dosyć nieduże zwierzątko, które nie ma wielkich wymagań. Należy przestrzegać jednak kilku zasad, by się przywiązała i była dobrym towarzyszem oraz nie rozrabiała w mieszkaniu. Ile kosztuje fretka, czym ją karmić i jak długo żyje? Na te i inne pytania, odpowiadamy w naszym artykule.

Zobacz wideo Ekspertka: Niewiele osób pyta, jakie wilki tak naprawdę są

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Fretki jako zwierzęta domowe? Sprawdź, co musisz zrobić by móc trzymać fretkę w domu

Fretka z łatwością przywiązuje się do opiekunów i często słucha ich poleceń. Niestety bardzo nie lubi samotności, dlatego najlepiej od razu przygarnąć dwa osobniki. Należy także pamiętać, że te zwierzątka bardzo lubią przeciskać się przez różne zakamarki, z tego powodu koniecznie zabezpiecz wszystkie szafki w domu, by ich nie otworzyły. Dobrym pomysłem będzie zakup piętrowej klatki, by fretki miały gdzie spać i się wyszaleć. Fretka musi mieć również stały dostęp do czystej wody. Zakup fretki powinien być przemyślany, gdyż zwierzęta te żyją od 6 do około 15 lat.

Naukowcy odkryli nowy gatunek pterozaura. Był podobny do flaminga i miała blisko 500 zębówDziób jak flaming i blisko 500 zębów. Naukowcy odkryli nowy gatunek

Fretka domowa. Pielęgnacja i karmienie. Tego bezwzględnie nie dawaj fretkom

Fretki są mięsożerne, dlatego spokojnie mogą być karmione surowym i gotowanym mięsem (od kurczaka, przez jagnięcinę, aż po wołowinę). Nie mogą jednak spożywać surowej wieprzowiny, gdyż jest ona dla nich bardzo szkodliwa. Zwierzątka nie powinny także jeść gotowego, przetworzonego mięsa (parówek, kiełbasek i pasztetów), ponieważ zawierają śmiertelną dla nich sól. Czy można podawać im coś poza mięsem? Jak najbardziej. Możemy karmić je specjalną karmą dla fretek, ale także żółtkami jajek oraz podawać im oliwę i tran na wzmocnienie.

Jak powinien wyglądać dom, w którym mieszka kot? O tym musi pamiętać każdy właściciel tego pupilaJak powinien wyglądać dom, w którym mieszka kot? O tym trzeba pamiętać

Ile kosztuje fretka? Sprawdź, czy możesz pozwolić sobie na zakup tego zwierzątka

Fretka jest wciąż dosyć egzotycznym zwierzęciem, dlatego jej ceny sięgają nawet 1000 złotych w specjalnych hodowlach. Jeśli chodzi o sklepy zoologiczne, możemy zapłacić za nią od 200 - 500 złotych. Zdarzają się niższe ceny na aukcjach internetowych, ale najlepiej jest zakupić fretkę ze sprawdzonego miejsca, by mieć pewność, że będzie zdrowa.

RyśPysia rodzinka na zajęciu. "Piękniejszego widoku dziś nie zobaczycie"

Więcej o: