Często kupujesz masło? Koniecznie zapamiętaj ten trik z papierkiem. Dzięki temu go nie zmarnujesz

Ludzie często kupują znacznie więcej jedzenia, niż są w stanie zjeść. W rezultacie sporo trafia do kosza. Warto więc poznać pewne triki, które pozwolą ci żyć w zgodzie z "zero waste". Jednym z nich jest właśnie sposób z papierkiem po maśle. Nie zmarnujesz ani grama, jeśli go wykorzystasz.

Filozofia "zero waste" to przede wszystkim ograniczanie liczby niepotrzebnych śmieci. Jeśli więc chcesz wiedzieć, jak wykorzystać każdy gram masła, jakie kupujesz, spieszymy z odpowiedzią. Nie zmarnujesz dzięki temu ani kawałka.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Twarde masło prosto z lodówki i niedojrzałe awokado gotowe do jedzenia w kilka minut? To możliwe!

Kupujesz często masło? Koniecznie wykorzystaj trik z papierkiem

Dzięki temu prostemu trikowi wykorzystasz każdy gram masła. Co więcej, przygotujesz doskonałe wypieki. Jeśli nie chcesz marnować żywności, a w dodatku uwielbiasz piec, ten sposób jest idealny dla ciebie. Wystarczy, że złożysz papierek po maśle dwa razy na pół i włożysz do zamrażarki. W rezultacie, kiedy następnym razem zobaczysz w przepisie, że wymagane jest, aby nasmarować blachę tłuszczem, będziesz mieć gotowy produkt. Tak przygotowany papierek z resztką masła idealnie nada się do tego zadania. Co więcej, pozostanie to w filozofii "zero waste", a więc przysłuży się to ratowaniu planety.

Filozofia "zero waste" jest niesamowicie ważna dla ratowania planety. Wykorzystuj resztki jedzenia

Wykorzystywanie resztek jedzenia to główny nurt filozofii "zero waste". Dzięki temu ogranicza się ilość odpadów. Polacy marnują na co dzień kilogramy jedzenia, którego wcale nie trzeba by wyrzucać przy odpowiednim rozporządzaniu. Najważniejsze jest planowanie. Kiedy idziesz na zakupy, zrób listę i zaplanuj obiady nawet na cały tydzień. Dzięki temu nie kupisz nic, co ci się nie przyda i wykorzystasz wszystko. Pozwoli ci to ograniczyć ilość zepsutego jedzenia i niepotrzebnych odpadów.

Więcej o: