Jak wyglądasz za okno a jedyne, co widzisz to smugi? Mamy na to pierwszorzędny sposób

Mycie okien jest często zmorą podczas wiosennych porządków. Jednak wcale nie musi tak być. Mamy sposób, który nie tylko gwarantuje idealnie czyste okna bez smug i zacieków, ale też sprawi, że szyby będą czyste znacznie dłużej. Wystarczy dodać do wody łyżeczkę tego produktu, by lśniły jak nigdy.

Mycie okien nie jest jedną z codziennych czynności. Za ich czyszczenie zabieramy się zazwyczaj, dopiero gdy na szybach pojawią się brudne plamy, zacieki, kurz i pył. Jednak częstotliwość mycia okien zależy od wielu czynników: miejsce zamieszkania czy piętro na, którym znajduje się nasze lokum. Niektóre okna będą wymagały polerowania znacznie częściej niż inne. Wszystkie mogą jednak w krótkim czasie zostać doprowadzone do idealnego stanu.

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czym myć okna by nie tworzyły się smugi? Domowe sposoby

Mycie okien nie należy do lubianych zadań domowych. Jedną z przyczyn jest fakt, że już kilka dni po umyciu na szybach widać zacieki i kurz. Drugą kwestią jest fakt, że ciężko jest znaleźć prosty sposób na mycie bez smug. Zdarza się, że nawet najpopularniejsze chemiczne płyny mają z tym duży problem. Kluczowe jest wybranie odpowiedniej ściereczki do mycia okien. Jeśli nasze szyby są mocno zabrudzone, warto w pierwszej kolejności umyć je za pomocą wody z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Następnie można spryskać je przeznaczonym płynem, Jeśli jednak chcemy zaoszczędzić na detergentach, można śmiało zastąpić je octem, który jest niezawodny w kwestii mycia okien bez smug. Po prostu roztworem octu i wody w proporcjach 1:2 myjemy szyby, a później osuszamy.

Skuteczny i długotrwały sposób na czyste okna. Wystarczy iść do apteki

Istnieje jeszcze jeden patent, który zapewni Ci czyste okna bez smug. Przynosi on długotrwały efekt i blask. Jeśli chcemy, by nasze szyby były czyste przez długi czas, wystarczy dodać do wody jedną łyżeczkę gliceryny. Można ją kupić w niemal każdej aptece za dosłownie kilka złotych. Gliceryna tworzy na powierzchni szyb warstwę ochronną, która zabezpiecza przed osadzaniem się wody, kurzu i innych zanieczyszczeń z powietrza. Co więcej, ułatwia ona polerowanie okien i dzięki temu nie powstają na nich smugi. Jeśli jednak nie mamy pod ręką gliceryny, możemy użyć zimowego płynu do spryskiwaczy.

Więcej o: