Jak wyczyścić płytę indukcyjną? Sięgnij po ten egzotyczny owoc, a będzie lśnić jak nowa

Jeśli posiadasz płytę indukcyjną, na pewno chcesz, aby była nie tylko przydatna, ale też lśniła czystością. Mamy na to genialny sposób. Może cię to zaskoczyć, ale wystarczy, że sięgniesz po ten egzotyczny owoc, a będzie zupełnie jak nowa. Koniecznie wypróbuj ten trik.

Sprzątanie w kuchni nie zawsze jest proste. Tłuszcz osadza się wszędzie dookoła i ciężko jest go wyczyścić. Jeśli zastanawiasz się, jak wyczyścić płytę indukcyjną, mamy na to genialny sposób. Wystarczy, że sięgniesz po ten egzotyczny owoc, a będzie lśnić zupełnie jak nowa.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Płyta indukcyjna - największy pożeracz prądu w domu?

Jak wyczyścić płytę indukcyjną? Drobne ryski usuniesz przy pomocy banana

Jednym z częstszych problemów, jakie pojawiają się wśród posiadaczy płyty indukcyjnej, są drobne ryski. Jednak aby rozwiązać problem, wystarczy sięgnąć po banany. Choć może to brzmieć dziwnie, to jednak naprawdę działa. Jeśli ciebie również dotyczy ten problem, koniecznie podążaj za poniższą instrukcją: 

  1. Przekrój banan wzdłuż na pół, 
  2. Następnie wewnętrzną częścią owocu, przetrzyj zarysowane miejsca
  3. W kolejnym korku wytrzyj płytę indukcyjną, tak aby była czysta. 

Gotowe, ryski powinny zniknąć, a płyta indukcyjna będzie wyglądać jak ze sklepowej półki. Jednak na plamy z tłuszczu najlepiej sprawdzi się soda oczyszczona

Płytę indukcyjną najlepiej wyczyścić sodą oczyszczoną. Tłuszcz zniknie w kilka chwil

Soda oczyszczona ma wiele zastosować. Znane są jej świetne właściwości czyszczące. Przyda się również w trakcie mycia płyty indukcyjnej. Podążaj za instrukcją

  1. Wymieszaj ze sobą sodę oczyszczoną i wodę, w stosunku 3:1, 
  2. Mieszaj aż powstanie gęsta gładka masa
  3. Następnie wetrzyj pastę w płytę indukcyjną
  4. Pozostaw na chwilę, a po czasie zetrzyj substancję
  5. Na koniec przetrzyj płytę suchą szmatką

Dzięki temu wszelkie zanieczyszczenia powinny zniknąć. Płyta indukcyjna będzie wyglądać zupełnie jak nowa. Koniecznie wypróbuj ten sposób. 

Więcej o: