Te trzy rodziny są najbogatsze na świecie! Tiktoker zdradza sekrety tych, którzy zarobili fortunę

Bogatych ludzi na świecie jest wiele, jednak co z bogatymi rodzinami? W tym przypadku sytuacja jest nieco inna, gdyż jest ich trochę mniej. Jaka rodzina jest najbogatsza? Poznaj trzy najpotężniejsze rodziny na świecie i zobacz, na czym zyskali fortunę.

Inflacja, pandemia i inne ekonomiczne recesje sprawiają, że przeciętny człowiek bardzo odczuwa ich skutki m.in. w portfelu. Jednak gdy ktoś w zanadrzu ma ogromny rodzinny majątek, prawdopodobnie w ogóle nie odczuje żadnych zmian czy kryzysów w kraju. Tak z pewnością mają trzy najbogatsze rodziny na świecie, które posiadają spory majątek na swoim koncie. Poznaj rodziny, które słyną ze swojego bogactwa.

Zobacz wideo Sawicki o KPO: To nie są pieniądze dla PiS. Niezależnie od tego kto by rządził

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Rodzina Rotschildów — fortuna na bankowości

TikToker earnmorepl na swoim koncie przedstawia filmiki o charakterze historycznym oraz różnego rodzaju ciekawostki. Na jednym z filmów przedstawił 3 najbogatsze rodziny na świecie. Numer trzy to w jego rankingu rodzina Rotschildów. Niemiecka żydowska rodzina dorobiła się swojego majątku głównie na bankowości. Ich majątek szacuje się na nawet kilkaset bilionów dolarów. Mayer Rotschild — to właśnie m.in. dzięki niemu rodzina uzyskała tak ogromny majątek. Mayer miał pięciu synów, a każdego z nich wysłał do innego kraju w Europie, aby rozszerzać rodzinny biznes. 

Rodzina Rockefellerów — potężna rodzina z USA

Rodzina Rockefellerów to najpotężniejsza rodzina w Stanach Zjednoczonych, która ma wpływ w głównych gałęziach finansów, przemysłu i polityce. Majątek Rockefellerów szacuje się na ponad 3 biliony dolarów. John Feller, czyli założyciel tej potęgi, w pewnym momencie mógł szczycić się mianem najbogatszego człowieka na świecie.

Windsorowie — majątek rodziny królewskiej

Rodzina królewska w Wielkiej Brytanii, czyli Windsorowie. To właśnie oni mają kontrolę nad największą ilością ziemi w tym kraju oraz posiadają całkowity wpływ na politykę brytyjską. Jak można wyczytać, aktywa rodziny królewskiej szacuj się na ponad  17 miliardów funtów. Cały majątek należy oczywiście do panującego monarchy, czyli obecnie króla Karola. 

Więcej o: