Kiedy jest zmiana czasu 2023? Już niedługo przestawimy zegarki. Tego dnia będziemy spać nieco krócej

Zmiana czasu na letni 2023 zbliża się wielkimi krokami. Wiele osób z utęsknieniem czeka na moment, w który dni staną się znacznie dłuższe i cieplejsze. Kiedy zmiana czasu 2023? Wyjaśniamy, w którym dniu należy przestawić zegarki, aby nie spóźnić się do pracy.

Choć dla wielu z nas zmiana czasu z zimowego na letni jest uciążliwą praktyką, to moment ponownego przestawienia zegarków zbliża się nieuchronnie. Mimo tego, że większość nowoczesnych urządzeń wyposażona jest w funkcje automatycznej zmiany czasu, to warto pamiętać, kiedy to nastąpi. Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się, którego dnia będziesz spać o godzinę krócej. 

Zobacz wideo Zmiana czasu może być śmiertelna w skutkach

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Zmiana czasu na letni 2023. Tego dnia noc będzie krótsza

To, w którą stronę przestawiamy zegarki oraz kiedy jest zmiana czasu na letni 2023, jest niekiedy sporą zagadką. W Polsce dwa razy do roku następuje zmiana aktualnej godziny, co dla wielu jest dość kontrowersyjną praktyką, zmuszającą do przyzwyczajenia się do innych godzin snu. Podczas zmiany czasu zimowego na letni należy przestawić zegarek o godzinę do przodu, przez co w wielu przypadkach odpoczynek może być mniej efektywny. Ma to jednak również pozytywny aspekt, gdyż od tego momentu dzień stanie się dłuższy. 

Kiedy zmiana czasu na letni 2023? Nie przegap tej daty

Dzień po zmianie czasu nie dla wszystkich jest tym ulubionym. Przestawienie w nocy zegarka o godzinę do przodu powoduje, iż czasu na sen i relaks  tego dnia jest nieco mniej. Zgodnie z obowiązującymi zasadami wypada on zawsze w ostatnią niedzielę miesiąca. W tym roku czas z letniego na zimowy ulegnie zmianie w niedzielę 26 marca. Wskazówki zegara przeskoczą wówczas z godziny 2:00 na godzinę 3:00

Kalendarzowa wiosna 2023. Za chwilę pożegnamy zimę

Kalendarzowa wiosna rozpoczyna się co roku 21 marca i trwa do 22 czerwca. W związku z tym wiosnę będziemy mogli przywitać nieco wcześniej, niż nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Natomiast astronomiczna wiosna w 2023 roku zacznie się w poniedziałek, 20 marca, a zakończy 21 czerwca w momencie przesilenia letniego. 

Więcej o: