Twój dom jest pełen roślin, ale nie wiesz, jak je wyeksponować? Pomysły na aranżację mieszkania

Moda na rośliny doniczkowe trwa już od jakiegoś czasu i nie ma zamiaru się kończyć. I bardzo dobrze, bo rośliny we wnętrzu nie tylko pięknie ożywiają nasze wnętrze, ale też pomagają nam się zrelaksować i oczyszczają nasze powietrze. Jednak nie każdy wie, jak je odpowiednio wyeksponować.

Rośliny z niesamowitym impetem wkroczyły w nasze wnętrza. Jeże kilkanaście lat temu jedyne kwiatki w domu można było zobaczyć na parapecie u babci czy cioci. Teraz zatęskniliśmy do ciepłych i przytulnych wnętrz, gdzie wszyscy spędzają razem czas, a mieszkanie są udekorowane z uwagą i miłością. Minimalizm odszedł w cień i nastała era domowych dżungli.

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Start w "urban jungle". Domowa dzicz

Mieszkania usiane roślinami zaczęły się od trendu "urban jungle", Który pojawił się już dobrych kilka lat temu. Najpierw zadebiutował na targach wnętrz w Mediolanie i w Paryżu, gdzie stoiska dosłownie tonęły w dzikiej roślinności. Z czasem ten trend zawitał również w rzeczywistych wnętrzach. Ulice miast zyskiwały coraz to nowe modne kwiaciarnie i gigantycznym wyborem roślin doniczkowych, gdzie można było znaleźć więcej niż zwykłą gerberę. Ich obsługa zna się i potrafi udzielić wszystkich informacji na temat każdej z tych roślin.

* Urzędnicy zdefraudowali fundusze na odbudowę. SBU sprawdza 80 obiektów

 Kwiaty doniczkowe w łazience. Poza schematyczne myślenie

Kwiaty mogą służyć za ozdobę każdego wnętrza, nie tylko salonu czy sypialni. W wilgotnej łazience kwiatom będzie cudownie pod warunkiem, że mają jeszcze okno, Możemy ustawić je na blacie umywalki lub podwiesić w okolicy prysznica. Jeśli mamy dużą łazienkę, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ustawić w niej palmę bądź monsterę. Tropikalny klimat zawsze się sprawdzi w łazience.

 

Maliny Kiedy i jak przycinać maliny? Istnieją dwa termin na cięcie malin

W grupie siła. Kwiaty zebrane razem

Kwiaty doniczkowe lepiej się prezentują, gdy są odpowiednie zgrupowane. Dobrze dobrane robią fenomenalne wrażenie. Dotyczy to nie tylko dużych gatunków uprawianych w koszach czy doniczkach na podłodze, ale również niewielkich gatunków jak kaktusy. Wyeksponowane w sposób grupy podkreślają różnorodność ich form. Nie wspominając już o tym, że znacznie ułatwia to proces podlewania. Można też dla wzmocnienia efektu posadzić je w różnych doniczkach.

 
Więcej o: