Dracena - jak dbać, aby bujnie rosła? Nie wyrzucaj tego do śmieci i stwórz domowy nawóz

Domowy nawóz do draceny może zdziałać cuda. Wygląd draceny przyciąga coraz to więcej osób do jej zakupu. Jak o nią dbać? Czego potrzebuje dracena? Uprawa draceny nie jest trudna, jednak warto znać kilka trików, które mogą się przydać przy pielęgnacji.

Dracena to roślina, która rośnie w Afryce oraz w Azji. To właśnie tam, w naturalnym środowisku zachwyca niejedną osobę. W domowych warunkach jest ona o wiele mniejsza, jednak tak samo spektakularna. Jak pielęgnować dracenę? Co zrobić, aby dracena rosła?

Zobacz wideo Modne pomysły na prezenty z kwiatów. Nie tylko flower box

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pielęgnować dracenę? Zwróć uwagę na podlewanie

Dracena to jedna z najpopularniejszych roślin doniczkowych, której pielęgnacja wcale nie jest skomplikowana. Kwiat lubi duże nasłonecznienie oraz ciepło, dlatego zawsze pilnuj, czy temperatura w pomieszczeniu miała minimum 15 stopni Celsjusza. Pamiętaj także, aby nie narażać rośliny na bezpośredni kontakt z promieniami słonecznymi. Latem dracenę warto podlewać 1-2 razy w tygodniu, a zimą jedynie, wtedy gdy kwiat całkowicie przeschnie. Od czasu do czasu warto również spryskać wodą liście draceny, a gdy pojawi się na nich kurz, wytrzyj je wilgotną ściereczką. Jeśli masz dracenę o kolorowych liściach, musisz wiedzieć, że wymaga ona odrobinę więcej wilgoci. Kwiat dobrze znosi domowe warunki oraz jest odporny na suszę. 

* FT: Київ отримав "дуже надійні дані розвідки" про намір РФ розпочати новий наступ. Коли?

Domowy nawóz dla draceny. Nie wyrzucaj tego do śmieci

Dracena to kwiat, który charakteryzuje się pięknymi liśćmi, jednak choroby mogą sprawić, że będą marnieć. Jeśli dracena gubi liście lub te żółkną, warto stworzyć domowy nawóz.  Do produkcji domowego nawozu dla draceny potrzebujesz, np. fusów z kawy. Po wypiciu kawy nie wyrzucaj fusów do śmieci, a ponownie zalej je wodą. Tak uszykowanym roztworem podlej dracenę, a choroby powinny opuścić roślinę. 

Skrzydłokwiat Wlej to do doniczki, a skrzydłokwiat będzie rósł jak nigdy!

Więcej o: