Weź kilka złotych i idź do apteki. Twoje meble będą błyszczeć jak prosto ze sklepu!

Nawet najładniejsze meble będą źle się prezentowały, jeśli będą zatłuszczone lub zakurzone. Jak nabłyszczać meble domowymi sposobami? Nie musisz wydawać fortuny, ten produkt z apteki nada się doskonale, a kupisz go za kilka złotych.

Glicerol najczęściej używamy do pielęgnacji wysuszonej i popękanej skóry dłoni. Wybierając się po niego do apteki, warto jednak wziąć go więcej, z myślą o innych zastosowaniach. Kosztuje zaledwie kilka złotych, a dzięki niemu możesz szybko i dokładnie nabłyszczyć swoje meble. Sprawdź, jak go używać i zaoszczędzić czas i pieniądze.

Zobacz wideo Ściereczki do czyszczenia drewna. Zrobisz je w 10 minut

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Gliceryna i jej zastosowania. Kosztuje kilka złotych, a znacznie ułatwi domowe obowiązki

Gliceryna jest organicznym związkiem z grupy alkoholi, występującym pod postacią gęstej, przezroczystej cieczy, która doskonale rozpuszcza tłuszcze i dobrze łączy się z wodą. Dzięki swoim wszechstronnym właściwościom może być używana między innymi jako kosmetyk (nawilżający skórę), środek do czyszczenia (pranie ubrań, pozbywanie się plam, mycie okien), a nawet produkt pochłaniający wilgoć.

Nabłyszczanie mebli. Weź kilka złotych i idź do apteki. Pozbędziesz się kurzu i zabrudzeń

Glicerol ma właściwości higroskopijne, dzięki temu znajdzie doskonałe zastosowanie przy czyszczeniu i nabłyszczaniu mebli. Wystarczy, że do pielęgnowania mebli użyjesz ściereczki z mikrofibry, namoczonej w wodzie z dodatkiem kilku kropli gliceryny. Dodanie jej do wody sprawi, że kurz będzie łatwiej usunąć, a wytworzona powłoka sprawi, że nie będzie się tak szybko osadzał. Ponadto meble będą doskonale nabłyszczone. Glicerol możemy stosować również do pozbywania się silnych zabrudzeń, na przykład śladów po długopisie lub flamastrze.

Niezwykłe zastosowania glicerolu. Warto mieć go w swoim domu

Okazuje się, że zawsze warto mieć w domu butelkę gliceryny. Przydaje się bowiem w wielu wypadkach. Możemy z ogromną skutecznością używać jej do mycia okien, szyb, luster czy okularów. Dzięki temu pozbędziemy się uporczywych zacieków, zakurzeń i wszelkich zabrudzeń. Jeśli chodzi o okulary, to dodatkowo potrafi zapobiec pojawianiu się na szkłach pary, podczas zmian temperatur. Wystarczy, że miękkim ręcznikiem wetrzemy w okulary parę kropel gliceryny. To samo tyczy się luster łazienkowych, które nie będą parować nawet podczas gorących kąpieli.

Więcej o: