Ten trik sprawi, że pożegnasz smugi na lustrze. Weź zaledwie złotówkę i idź do warzywniaka!

Lustra łazienkowe nie zawsze zachwycają swoim wyglądem, wszystko przez nieestetyczne smugi. Jeśli chcesz pozbyć się zacieków na dobre, to mamy dla ciebie niezawodny domowy sposób. Co zrobić, aby lustro do łazienki lśniło jak nigdy wcześniej? Wystarczy, że poznasz tani trik, który działa cuda!

Są błędy, których warto unikać, jeśli chcesz, aby na twoim lustrze nie pojawiały się zacieki i nieestetyczne smugi. Lustra łazienkowe z oświetleniem potrafią być bardzo wymagające, jednak wiemy, jak im sprostać! Ten domowy i tani trik bez wątpienia poprawi jakość twojego sprzątania. 

Zobacz wideo Idealnie białe firanki? Dwa domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Lustro do łazienki. Jak pozbyć się uporczywych smug? 

Czyszczenie luster to niekiedy karkołomne zadanie. Okazuje się, że w walce z brzydkimi zaciekami może pomóc ci, jak zwykle niezawodny ocet, który wystarczy dodać do wody. Wspomniane płyny połącz w proporcjach 4:1, czyli 4 miarki wody i 1 miarkę octu. Powstałą mieszankę przelej do butelki ze spryskiwaczem, porządnie wstrząśnij, a następnie spryskaj nią ściereczkę z mikrofibry i przetrzyj brudne lustro. Dzięki temu stanie się ono lśniące i będzie pozbawione smug.

Jak wyczyścić lustro łazienkowe z oświetleniem? Przekrój ziemniaka na pół 

Równie skutecznym i genialnym sposobem na czyszczenie lustra łazienkowego bądź lustra stojącego jest użycie ziemniaka. Choć może wydawać się to absurdalne, ten domowy sposób naprawdę działa cuda. Wystarczy, że przekroisz warzywo na pół i użyjesz w taki sam sposób, w jaki wykorzystałbyś zwykłą ściereczkę. Ziemniak poradzi sobie nie tylko z nieestetycznie wyglądającymi smugami, ale także z plamami po paście do zębów, czy innych produktach. 

Lustro stojące. W trakcie sprzątania unikaj tego błędu 

Podczas czyszczenia wszelkich luster ogromne znaczenie ma również rodzaj materiału używanego do tej czynności. Niestety ręcznik papierowy nie jest najlepszym wyborem, gdyż może zostawiać po sobie włókna i ślady kurzu. Jak prawidłowo umyć lustro? Przy tego typu powierzchniach warto sięgnąć po ściereczkę z mikrofibry, która będzie najskuteczniejsza podczas mycia luster będących częścią wyposażenia twojego domu.

Więcej o: