Kiedy matura 2023? Jakie zmiany w egzaminie dojrzałości? Data rozpoczęcia matur jest już znana

Ile dni do matury 2023? Kiedy są matury 2023? Na te pytania odpowiedzi szuka spora liczba uczniów z liceów i techników. Egzamin dojrzałości w naszym kraju zbliża się wielkimi krokami. Jakie zmiany czekają na tegorocznych maturzystów? Dowiesz się, czytając nasz tekst.

Na tegorocznych abiturientów czeka spora zmiana - nowa forma egzaminów w części pisemnej i ustnej. Egzamin dojrzałości zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto dowiedzieć się nieco więcej na temat matur 2023. 

Zobacz wideo Morawiecki zapowiada zmiany w szkołach: Wszyscy uczniowie czwartej klasy otrzymają nieodpłatnie laptopy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy matura 2023? Ile dni zostało do matury?

Matura 2023 rozpocznie się dokładnie 4 maja o godzinie 9:00. Abiturienci jako pierwszy napiszą egzamin z języka polskiego. Do matury od dzisiaj (6 lutego) pozostało dokładnie 87 dni, więc uczniowie mają już coraz to mniej czasu na powtórkę materiału. Zakończenie roku szkolnego dla maturzystów nastąpi 28 kwietnia 2023 roku.

Matura 2023. Nowa formuła egzaminu

W tym roku do matur podchodzą uczniowie, którzy ukończyli 4-letnie liceum lub 5-letnie technikum. Wymagania edukacyjne nie zmieniły się, jednak egzamin zostanie przeprowadzony w nieco innej formule. Jedną ze zmian jest czas na napisanie egzaminu z języka polskiego, od tego roku uczniowie będą mieli aż 240 minut na napisanie matury z części podstawowej oraz 210 minut na napisanie wypracowania z części rozszerzonej. Dodatkowo po dwóch latach przerwy przywrócony został egzamin ustny z języka polskiego. 

Matura rozszerzona angielski - data egzaminu. Którego dnia wypada?

Matura z języka angielskiego w tym roku odbędzie się 9 maja o godzinie 9:00. Na początek uczniowie napiszą poziom podstawowy egzaminu, a następnie poziom rozszerzony. Egzamin rozszerzony z języka angielskiego jest wybierany najczęściej, jeśli chodzi o języki obce. Natomiast drugim w kolejności jest język niemiecki. Matura z języka niemieckiego odbędzie się 10 maja 2023 roku o godzinie 14:00.

Więcej o: