Jak pozbyć się wilgoci z auta domowym sposobem? Te produkty pomogą ci uporać się z problemem

Jak pozbyć się wilgoci z auta? Mamy na to proste domowe sposoby. Przez wilgoć, w aucie parują szyby. Nic więc dziwnego, że szukasz metod, aby się jej pozbyć. Wystarczy jednak, że sięgniesz po te produkty, a problem powinien zniknąć na dobre. Co więcej, najpewniej masz je już u siebie w domu.

Wilgoć w samochodzie to prawdziwy problem, z którym należy bezwzględnie walczyć. Na szczęście nie potrzebujesz do tego żadnych profesjonalnych sprzętów czy preparatów. Wystarczą produkty, które masz już najpewniej u siebie w domu. Koniecznie dowiedz się więcej na ten temat.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sportowa elegancja? Te dwie wykluczające się cechy doskonale łączy Mercedes E300 coupe

Pochłaniacz wilgoci do auta. Koniecznie sięgnij po te produkty

Wilgoć w aucie to poważny problem. Szczególnie w okresie zimowym, może się on wzmagać. Istnieje jednak kilka produktów, które pomogą w walce z problemem:

  • Herbata: To jeden z najlepszych, a zarazem naturalnych pochłaniaczy wilgoci. Koniecznie zawieś kilka torebek na lusterku, a odczujesz znaczną różnicę, 
  • Ziarna ryżu: To również świetne pochłaniacze wilgoci. Ukryj kilka woreczków z ryżem pod siedzeniem. Powinno to rozwiązać problem, 
  • Żwirek dla kota: Jeśli posiadasz czworonożnego pupila, to możesz rozsypać trochę jego żwirku w samochodzie. Doskonale pochłonie on zebraną wilgoć. 

Te kilka sposobów pozwoli ci utrzymać odpowiedni poziom wilgoci w samochodzie. Zapomnisz o problemie zaparowanych szyb. Możesz również zadziałać od zewnątrz samochodu.

Pochłaniacz wilgoci do samochodu. Zadziałaj na problem od zewnątrz

Jeśli twój samochód nie stoi w garażu lub pod żadnym innym zadaszeniem, warto pomyśleć o pokrowcu. Pomoże on z problemem wilgoci, ale także uchroni szyby przed szronem i uszkodzeniem uszczelek. Taki pokrowiec możesz kupić w wielu specjalistycznych sklepach. Koniecznie rozważ taki zakup, szczególnie w okresie zimowym. 

Więcej o: