Historia największego psa na świecie. Jak wyglądał Zeus? Miał ponad dwa metry wysokości!

Największy pies na świecie zdobył rekord Guinnessa. Ten niezwykły psiak nazywał się Zeus i bez wątpienia zasłużył na swoje wyróżnienie. Skąd pochodził, ile miał wzrostu i ile ważył? Poznaj pupila, który swoimi rozmiarami zadziwiał niejedną osobę.

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Każdy z nas ma swoje ulubione rasy, niektórzy lubią czworonogi niewielkich rozmiarów, jednak część najlepiej czuje się w towarzystwie dużych psiaków. Właśnie taki był Zeus. Poznaj największego psa na świecie!

Zobacz wideo Czy wilki są zagrożeniem dla ludzi?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Największy pies na świecie - Zeus. To obecny rekordzista

Rekord Guinnessa w kategorii największy pies na świecie otrzymał Zeus, czyli 5-letni niemiecki dog. Z przykrością musimy napisać, że Zeus niestety odszedł i nie możemy go już zobaczyć na własne oczy. Zeus był psem, który mierzył aż 111,8 cm w kłębie, a gdy stanął na tylnych łapach miał aż 2,26 metrów wysokości. Piesek na spacerach przykuwał uwagę, a na kanapie w domu właścicieli ledwo się mieścił. Co ciekawe, Zeus nie pił wody z miski, lecz prosto z kranu, było mu tak o wiele łatwiej. Zeus z takimi wymiarami ważył stosunkowo mało, a dokładnie 70,3 kg. Pies mimo swoich rozmiarów często chował się za właścicielami, gdyż nie zdawał sobie najprawdopodobniej sprawy ze swoich rozmiarów. 

 

Kiedy zmiana czasu na letni 2023? To już za chwilę Kiedy jest zmiana czasu 2023? Już niedługo musimy przestawić zegarki

Najwyższy pies na świecie - George. To jego pokonał Zeus

Poprzednim rekordzistą był pies George. To właśnie George był najwyższym psem na świecie, mierzył on w kłębie aż 1,09 m, a od nosa do końca ogona aż 2,20 metra. George ważył 111 kg, więc jeśli położył on jedną łapę na swoich właścicielach, mogło to być już to dla nich sporym wysiłkiem. George niestety również odszedł od nas, tuż przed swoimi 8 urodzinami. Pies nagrodę Guinnessa otrzymał 15 lutego 2010 roku. George tak jak Zeus był dogiem niemieckim

Więcej o: