Pies czekał na swojego właściciela przez 10 lat! Do tej pory wspominają go tłumy turystów

Akita jest jedną z popularniejszych ras psów. Wszystko to dzięki niesamowitej historii jej przedstawiciela, psa Hachiko, który codziennie przez 10 lat czekał na swojego pana na stacji kolejowej. Jego wzruszająca opowieść poruszyła całą Japonię i żyje w niej do dziś.

Ta niesamowita historia z akitą i jej panem w roli głównej wydarzyła się w Tokio, w latach 30., ale wspomina się ją w Japonii do dziś. Miliony turystów z całego świata odwiedza co roku Hachiko, a o jego wyczynach powstał nawet film. Zobacz, co takiego zrobił psiak, że rozsławił swoją rasę i został zapamiętany po dziś dzień.

Zobacz wideo Dlaczego psy poruszają łapkami przez sen? Na to i na inne pytania odpowiada Bronek [Pracownia Bronka]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kim był pies Hachiko? Historia niesamowitego przywiązania

Historia psa Hachiko zaczęła się, gdy profesor wydziału rolnictwa Uniwersytetu w Tokio, Hidesaburo Ueno przygarnął go z ulicy. Okazało się, że przybłęda był porzuconą przez kogoś akitą. Pies tak związał się ze swoim nowym właścicielem, że nie opuszczał go na krok. Kiedy Ueno jechał do pracy ze stacji Schibuya, pupil wyczekiwał go codziennie o porze powrotu. Pasażerowie i obsługa kolei zaczęła rozpoznawać Hachiko i jego czekanie na pana stało się rytuałem.

Wyjątkowe przywiązanie psa Hachiko rozsławiło go na całą Japonię

Już wtedy Hachiko i jego właściciel stali się rozpoznawalni, a niektórzy mieszkańcy przychodzili by popatrzeć jak akita wyczekuje na swojego pana. Jednak prawdziwą sławę miało przynieść im pewne smutne wydarzenie. W maju 1925 roku, kiedy Hachiko czekał na Hidesaburo, ten nie wrócił. Niestety zmarł w wyniku krwotoku mózgowego pomiędzy zajęciami. Pies wyczekiwał swojego właściciela nadal... przez 10 lat. Był na stacji Schibuyo każdego dnia, codziennie o tej samej porze, siedząc po kilka godzin i patrząc na nadjeżdżające pociągi. 8 marca 1935 roku piesek dołączył do ukochanego pana, umierając na nowotwór. Mieszkańcy tak zżyli się z Hachiko, że postanowili go upamiętnić. 

Miliony turystów odwiedza co roku to miejsce. Gdzie możesz zobaczyć słynnego psa Hachiko?

Wielbiciele Hachiko uznali, że ciało pieska nie zostanie pochowane. Spreparowano je i umieszczono w muzeum Akita w Tokio. Ponadto na tokijskim cmentarzu Aoyma wzniesiono jego pomnik, który jest jedną z najczęściej uczęszczanych atrakcji regionu. Historia psa stała się na tyle inspirująca, że nakręcono o nim również parę filmów, a także napisano książkę "Hachiko: Prawdziwa historia wiernego psa". Bez wątpienia na to zasłużył.

Pies Hachiko, czekający na właściciela.Pies Hachiko, czekający na właściciela. wikipedia.org / domena publiczna

Więcej o: