Ciekawostki o kotach. Poznaj niebanalne fakty na temat kotów, które mogą cię zaskoczyć

Koty to wspaniali towarzysze. Nie ważne, czy twoim kompanem jest kot brytyjski, kot syberyjski czy kot ashera, każdy z nich uwielbiają się tulić i przyjemnie pomruczeć przy naszym uchu. Jeśli jesteś miłośnikiem tych zwierząt i szukasz ciekawostek na ich temat, to doskonale trafiłeś.

Koty to takie zwierzęta, które posiadają w sobie coś tajemniczego. W internecie można znaleźć wiele interesujących faktów na temat różnych kotów. Poniżej przedstawimy kilka ciekawostek o kotach, które mogą zaskoczyć niejedną osobę.

Zobacz wideo Sztuczna macica to szanse, nadzieje i kontrowersje. Ektogeneza namiesza bardziej niż aborcja?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kot perski. Tego możesz o nim nie wiedzieć 

Już pierwsza informacja może nieco zdziwić. Kot perski to jeden z najstarszych i najpopularniejszych ras kotów na świecie. Już w XVI wieku koty perskie stanowiły ozdobę dworów królewskich. Kot perski to oryginalna rasa, która charakteryzuje się głównie swoją długą i piękną sierścią. W Polsce hodowla kotów perskich rozwinęła się w latach 70. Co ciekawe koty perskie od 1994 roku wygrywają na różnych wystawach, a szczególnie na CFA International Cat Show.  To właśnie ta rasa kotów jest bardzo łagodna i spokojna.

Kot w kosmosie. Niesamowita przygoda Felicette

Kot w kosmosie? Tak, dokładnie. W 1963 roku kotka o imieniu Felicette została wysłana w kosmos przez Francuzów. Lot zwierzęcia trwał kwadrans, a przez 5 minut kotka znajdowała się w stanie nieważkości. Zwierzę wróciło bezpiecznie na ziemię, niestety po kilku dniach zostało poddane eutanazji, w celu zbadania mózgu. W 2019 roku we francuskim Międzynarodowym Uniwersytecie Kosmicznym w Strasburg powstał pomnik upamiętniający niesamowitą podróż kotki w kosmos. 

Tego nie wiesz o kotach! Poznaj ciekawe fakty

Koty to zwierzęta, które można spotkać w wielu domach. Cieszą się one tak dużą popularnością ze względu na piękny wygląd i to, że są to zwierzęta spokojne i często samowystarczalne. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawostek o kotach:

  • Koty śpią 70% swojego życia.
  • Koty nie mogą pić mleka.
  • Wąsy służą kotom do sprawdzenia szerokości danej przestrzeni.
  • Każdy kot ma inny nos.
  • Koty nie czują słodkiego smaku.
  • Koty mają lepszą pamięć długotrwałą niż psy.
Więcej o: